Quark 6 problem :(
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Quark 6 problem :(


  • me
  • Korisnik
10.05.2006 | 22:20
Upalim Quark i dok radim u njemu sve je ok, međutim čim se prebacim u neki drugi program i ponovo vratim u Quark, on jednostavno zablokira tj. neda mi da stisnem bilo sto unutar pasteboarda i samo vrti unedogled onaj šareni kružić pa mi preostaje samo Force Quit.

Problem je što radim dosta brošura i kad mi dođu komentari u PDF-u jednostavno moram prebacivati iz Quarka u Reader i obratno, a to više nije moguće (neki dan sam 50-ak puta upalio i ugasio Quark

Znam da će se neki sigurno pitati zašto još radim u Quarku. Naime svi masteri, složeni po standardima klijenata, došli su u Quarku i nemam vremena prebacivat ih u InDesign. Ako netko zna jednostavan način kako da to napravim bio bih mu jako zahvalan.

Sve se to počelo događati kad smo prešli na nove mašine (G5 DC 2.3) i Tigra (10.4.6)
11.05.2006 | 03:38
xpress se ruši kad ga uđeš u njega sa selektiranom hrvatskom (ili bilo kojom drugom) unicode tipkovnicom.

dakle, odi u international, uključi \"show input menu in menu bar\", pa svaki put prije no uđeš u xpress prebaci nazad na roman tipkovnicu.

hint - ako imaš roman layout sa jabučnjaka, on se zove \"hrvatski\", a sistemski unicode layout - \"croatian\". uključiš \"show input source name\", pa ih možeš razlikovati.


btw, tko ti kriv što nisi prešao na indesign...



no kako stvari stoje - moglo bi se desiti da uskoro krene masovni povratak na xpress. naime, testirao sam beta verziju xpress sedmice (public beta 2), i to radi poprilično dobro... neke stvari su lošije od indesigna cs2, neke su bolje, unicode i color management funkcioniraju, ali najbitnije - sve skupa je osjetno brže od indesigna. a jučer je objavljena i universal binary verzija...
  • me
  • Korisnik
11.05.2006 | 16:17
problem solved..

hvala wizzy
  • Zvonimir
  • Posjetitelj
11.05.2006 | 21:10
wizzy je napisao:

no kako stvari stoje - moglo bi se desiti da uskoro krene masovni povratak na xpress. naime, testirao sam ...


XPress ce doskora koristiti samo solo stemeri, koji ga koriste onako iz tradicije. No bilo koji ozbiljni timski rad nece moci opravdati troskove kupovine XPressa jer je to hod u prazno -- XPress je i dalje samo komad softwera, ali ne i sustav.
S druge strane, Version Cue, Adobe Bridge te InCopy je ono sto proizvodnost (aka. produktivnost) svakog studija/izdavaca uz InDesign/Photoshop dize za nekoliko potencija. Ne zelim vas obeshrabriti, ali dizajn studiji se masovno okrecu tom cjelovitom, ucinkovitijem i kudikamo jeftinijem rjesenju.
To sto Xpress 7 moze iscrtat sjene i raditi s transparencijom nije nikog vise briga, jer
nova je mantra \"ROI\" -- return on investment.
  • wizzy
  • Posjetitelj
11.05.2006 | 23:19
Zvonimir je napisao:XPress ce doskora koristiti samo solo stemeri, koji ga koriste onako iz tradicije. No bilo koji ozbiljni timski rad nece moci opravdati troskove kupovine XPressa jer je to hod u prazno -- XPress je i dalje samo komad softwera, ali ne i sustav.
S druge strane, Version Cue, Adobe Bridge te InCopy je ono sto proizvodnost (aka. produktivnost) svakog studija/izdavaca uz InDesign/Photoshop dize za nekoliko potencija. Ne zelim vas obeshrabriti, ali dizajn studiji se masovno okrecu tom cjelovitom, ucinkovitijem i kudikamo jeftinijem rjesenju.
To sto Xpress 7 moze iscrtat sjene i raditi s transparencijom nije nikog vise briga, jer
nova je mantra \"ROI\" -- return on investment.[/quote]

ma, jel?
a što je sa izdavačkim & novinskim kućama koje posjeduju silne licence za stare verzije xpressa? upgrade na verziju 7 košta bitno manje nego novi indesign (koji bez photoshopa ne vrijedi ništa - za razliku od xpressa koji ima sasvim dovoljnu zamjenu u vidu quarkviste).
što se sustava tiče - mogao si bar bacit letimičan pogled na popis novih funkcija, možda bi ti Composition Zones privukle pažnju...

+ činjenica da se izlazak uni bin xpressa sedmice očekuje za manje od mjesec dana, a adobe se baš i ne žuri sa cs3 i podrškom za intel ne govori u prilog tvojoj teoriji...

btw, lako za sjene, ali to što xpress 7 bez problema skrola kroz spread ispunjen slikama sa transparencijom i sjenama, i to sve u punoj rezoluciji, a indesign se vuče ko krepana mačka - meni igra ulogu.
12.05.2006 | 03:34
wizzy je napisao:

ma, jel?
a što je sa izdavačkim & novinskim kućama koje posjeduju silne licence za stare verzije xpressa? upgrade na verziju 7 košta bitno manje nego novi indesign (koji bez photoshopa ne vrijedi ništa - za razliku od xpressa koji ima sasvim dovoljnu zamjenu u vidu quarkviste).
što se sustava tiče - mogao si bar bacit letimičan pogled na popis novih funkcija, možda bi ti Composition Zones privukle pažnju...

+ činjenica da se izlazak uni bin xpressa sedmice očekuje za manje od mjesec dana, a adobe se baš i ne žuri sa cs3 i podrškom za intel ne govori u prilog tvojoj teoriji...

btw, lako za sjene, ali to što xpress 7 bez problema skrola kroz spread ispunjen slikama sa transparencijom i sjenama, i to sve u punoj rezoluciji, a indesign se vuče ko krepana mačka - meni igra ulogu.[/quote]

Hm, baš i ne znam, za mene je Quark potrošio sve kredite u sledećih 100 godina. To glupo, usrano parče softvera, koje je moja firma platila 1900 evra pre par meseci (i to samo zbog jednog klijenta koji nam sporadično šalje .qxd fajlove), koje do 2006. godine nije našlo za shodno da implementira Unicode, napredne tipografske opcije, normalan full res preview, ljudsku pdf podršku i još milijardu najnormalnijih stvari.

Uvek sam ga mrzeo, i kada sam morao da radim samo u njemu. Ovde kod nas (SR) je uvek bio standard, malo ljudi je koristilo PageMaker, i InDesign sam dočekao kao ozebao sunce. InDesign CS i uopšte ceo CS paket su mi skratili muke oko posla za bar 50%, još pamtim budženje fontova u YUSCII, pucanje istih u vektorskim epsovima, pdf-ove koji se čudno ponašaju, gledanje u onaj šugavi preview na monitoru... kada je došao InD, native .ai i .psd podrška sa sve lejerima, efektima i transparencijom, propevao sam , zaboravio na eps format i flattenovanje transparencije.

Što se tiče QXP 7, sve i da mi kuva kafu, pali pljuge i masira noge, ne vraćam se na njega, dok je CS varijante. Što se tiče brzine, na svakoj ozbiljnoj korporativnoj mašini InD radi kao zmaj (u kući mi čuči G4 dual 1.42 sa 1.5GB rama, i sa 10 podignutih aplikacija CS2 leti, radio megaboard u 1:1 na 150dpi, časopis od 150 strana ili štagod)... da ne govorim o integraciji AI-PS-InD-Acrobat-Bridge... itd, itd. QXP je definitivno prošlost što se mene tiče.
12.05.2006 | 03:54
henrik je napisao:
Hm, baš i ne znam, za mene je Quark potrošio sve kredite u sledećih 100 godina. To glupo, usrano parče softvera, koje je moja firma platila 1900 evra pre par meseci (i to samo zbog jednog klijenta koji nam sporadično šalje .qxd fajlove), koje do 2006. godine nije našlo za shodno da implementira Unicode, napredne tipografske opcije, normalan full res preview, ljudsku pdf podršku i još milijardu najnormalnijih stvari.

Uvek sam ga mrzeo, i kada sam morao da radim samo u njemu. Ovde kod nas (SR) je uvek bio standard, malo ljudi je koristilo PageMaker, i InDesign sam dočekao kao ozebao sunce. InDesign CS i uopšte ceo CS paket su mi skratili muke oko posla za bar 50%, još pamtim budženje fontova u YUSCII, pucanje istih u vektorskim epsovima, pdf-ove koji se čudno ponašaju, gledanje u onaj šugavi preview na monitoru... kada je došao InD, native .ai i .psd podrška sa sve lejerima, efektima i transparencijom, propevao sam , zaboravio na eps format i flattenovanje transparencije.

Što se tiče QXP 7, sve i da mi kuva kafu, pali pljuge i masira noge, ne vraćam se na njega, dok je CS varijante. Što se tiče brzine, na svakoj ozbiljnoj korporativnoj mašini InD radi kao zmaj (u kući mi čuči G4 dual 1.42 sa 1.5GB rama, i sa 10 podignutih aplikacija CS2 leti, radio megaboard u 1:1 na 150dpi, časopis od 150 strana ili štagod)... da ne govorim o integraciji AI-PS-InD-Acrobat-Bridge... itd, itd. QXP je definitivno prošlost što se mene tiče.


tja, kao što rekoh: novinske kuće sa stotinjak licenci za stare xpressove će imati drukčiju računicu.
a što se tiče usporedbe indesigna i svih dosadašnjih verzija xpressa - mislim da je tu sve rečeno. indesign gazi. no... kao što rekoh - pojavila se nova verzija

btw, za divno čudo - meni indesign ne radi zadovoljavajuće brzo na dual g5 2.0 sa 2 gige rama. valjda imamo različita očekivanja... plus integracija indesign + photoshop je malo šepava - meni se stvarno ne otvara photoshop svaki put kad poželim promjeniti opacity nekog layera u psd-u... čak i smeće od xpressa to radi bolje. žalosno.

bojim se da se adobe ponaša kao quark nekoć (dok su još bili igrači). i to bi im se moglo obit o glavu.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 sati, 20 minuta
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, drlovric, Gjuroo, jura22, marioart, Riba, Anonimci (551)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.08 Seconds

Provided by iJoomla SEO