problem sa Os X, Parallels i ogromnim neznanjem!!!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

problem sa Os X, Parallels i ogromnim neznanjem!!!


27.10.2012 | 18:46
Neko vrijeme imam probleme sa kompom. Nevjerojatno je usporio, parallelsi uopce ne rade, pa niti imam njih niti imam taj dio harda na koristenje, a nemam vise ni blage veze kako si pomoci. niti cd-e kojima bih to isla pokusavati prateci forume..
zanima me moze li mi tko pomoci sa time? zaista sam vise ocajna sa hirovima koje moja drazesna stvarcica ispoljava..

Lana
27.10.2012 | 18:58
Koji OS X? Možda problemi sa hardom? Da probaš sa čistom instalacijom sistema?
27.10.2012 | 19:09
10.5.8
nemam niti jedan cd za instalaciju bilo kojeg programa, netko drugi mi je sve to radio. cak i da nabavim, ne bih se sama usudila cackati da ne zeznem nesto, izbrisem sve sto imam i napravim generalni shit... u totalnom sam dreku!!!!!!
27.10.2012 | 19:19
OK, sad znamo da imaš 10.5.8 gore. A koji je komp?
27.10.2012 | 19:31

iMac
27.10.2012 | 20:13
Prodaj ga, kupi HP all-in-one.
27.10.2012 | 21:28
ok, nesto ipak konstruktivnije?
27.10.2012 | 22:03
Evo nešto konstruktivnije. Za početak, klik na jabučicu, pa about this mac, pa more info. Otvori ti se novi prozor. Klik na File pa Save As. Snimi taj file (s nastavkom SPX) na Desktop. Quitaj tu aplikaciju. Nađi SPX datoteku na desktopu, desni klik na nju, pa Compress...

Onda dobivenu ZIP datoteku priheftaj ovamo uz svoj post, da pogledamo točno koji je Mac, koji je disk, itd.

Onako, generalno, najveća je vjerojatnost da crkava disk, ali postoje i neki drugi mogući razlozi.
27.10.2012 | 22:18
evo...
hvala na angazmanu
27.10.2012 | 22:18

Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: lana_kicins_imac_2.zip
Veličina datoteke: 160773
27.10.2012 | 22:50
Zašto Parallels (tj windows) ne radi, to ne znam. Razloga može biti milijun (virus koji je napao Windows, oštećen, tj. crkavajući disk, neki generalni fuckup s windowsima, itd.)

Međutim, iMac ti ima samo 7 GB diska slobodno pa najprije probaj osloboditi diska da ga bude slobodno barem jedno 20-30 GB. I onda ga pusti uključenog, ali nemoj raditi ništa na njemu, par sati, da se defragmentira disk. Pa vidi onda. Ako je *bitno* bolje, onda ti disk ne crkava. Ako je isto kao što je bilo - treba ti servis i zamjena HDD.

Što se tiče windowsa, mislim da moraš prepeglati windowse novom instalacijom. Samo što ti nakon toga neće raditi preko parallelsa (nego trebaš iznova parallelsima dokonfigurirati windowse da mogu raditi i kroz parallelse.

Uglavnom za instalaciju windowsa pomoć moraš potražiti drugdje. Ubaci instalacijski CD od windowsa, resetiraj komp, drži alt i onda dalje pusti nekom da ti instalira windowse, samo mu reci da moraju ići na manju particiju, od 30 GB.
27.10.2012 | 22:57
hvala, probati cu to!
28.10.2012 | 07:21
A da razmislis o HP-u.
28.10.2012 | 10:09
Napiši odakle si, siguran sam da kod tebe ima neko ko ima malo vremena i može to napraviti. Bojim se da ćeš opet zapeti.

A i meni to strašno miriše na crkavajući HDD.
28.10.2012 | 10:36
Kao i uvijek kad korisnik ne napiše odakle je, tako i Lana to nije napisala zato što podrazumijeva da smo svi iz Zagreba.

Mjesta će znati i sama napraviti na disku pa, ako to pomogne, riješila je glavni problem, a onda joj s reinstalacijom Windowsa može pomoći bilo koji PCjaš.
28.10.2012 | 16:08
Je Zabac, vidim da te to svrbi..
necu kupiti HP niti ijedan drugi komp.. mozes sada odustati od toga prijedloga
mozda ne znam sama krenuti ali mogu probati naci nekoga tko ce mi pomoci, pa da nastavim dalje sama. nisam ni lijena ni glupa, nego nemam potrebno znanje ni alate, zato se i raspitujem za pomoc.
nazalost ne poznajem nikoga tko se kuzi u mac.. jako malo ljudi koje znam, uopce ima mac-a, a oni su vjerojatno jos gori od mene

iz Zagreba sam i bila bih zahvalna bilo kome tko bi bio voljan izdvojiti sat vremena i druziti se malo samnom i mojim kompom. ne vjerujem da treba ne znam sta raditi, svakako trebam popraviti windowse i maknuti parallels jer mi bezveze drzi hrpu prostora na disku i treba mi novi office. pocistiti bih vec nekako i sama napravila, ali isto tako ne znam kako bih provjerila da li ima neki virus ili nesto drugo.
28.10.2012 | 16:22
Ok, sad se strpi, jer će ti se netko dobre volje već javiti. Bilo bi dobro kad bi se još mogla malo naučiti uz to. Čim imaš volju, to je najvažnije.
28.10.2012 | 16:29
imam volju i zato bih radije bila uz tog nekog dobrog i dragog da naucim.. ali ne usudim se sama citati pa probavati, jer brijem da bih vrlo lako neki zez napravila.. a nemam vremena studirati sada sve postove, clanke da bih bila sigurna kako popraviti windowse
a kad imam neku polaznu tocku, lakse se onda snalaziti. ovako sam totalno izgubljena i jedino u sto sam sigurna je da je i dalje jako lijepi, kao na dan kada je stigao doma
nadam se da si u pravu!!!!

pozz i do slusanja
28.10.2012 | 17:22
Uopce ne sumnjam da ce se javiti poneka dobra duša iz ZG da ti pomogne. Štoviše, sigurno će ih biti puno jer pišeš u ženskom rodu ))

Samo, postoji opasnost ljubomornog muža HM...
28.10.2012 | 18:51
hahahaha, tolko je veca vjerojatnost da cekaju u redu :-D
mislis ljubomorne zene? ne nudim honorar u naturi, tako da se djevojke/zene/ljubavnice zaista ne trebaju bojati!!!
28.10.2012 | 19:06
l_c kaže:
ne nudim honorar u naturi...

A onda niš...
28.10.2012 | 19:23
Ajde lijepo redom.

1. Da li na tim windowsima koji ti se trenutno ne bootaju imaš išta važno što treba pokušati spasiti?

Ako da - to je prvi korak. Nabavi (kupi, posudi, whatever) negdje vanjski USB (ili firewire) disk s dovoljno mjesta pa se javi da ti objasnimo dalje. Pa kad to napraviš onda slijedi brisanje windowsa, opisano dolje.

Ako ne - onda je prvi korak uklanjanje windows particije i skidanje s*anja od Parallelsa. Opet, javi, da ti objasnimo dalje.
28.10.2012 | 21:20
Mislim da bi bilo za početak najbolje da se neko Teamviewer-om spoji na tvoj komp, pa da tak pokuša "počistiti" smeće. Ja bi rado, ali priznajem da nisam dovoljno stručan. Na svom kompu idem metodom pokušaja i (ponekad) pogrešaka, ali na tuđem nebih.

No, mogu ti doći TeamViewer podesiti
28.10.2012 | 21:51
cuh za tu opciju.. ako vec nitko ne moze izdvojiti sat vremena i skratiti mi muke, ah, moze i to..
što se tice windows particije, prilicno sam sigurna da nema nista vazno na njoj, ali nisam ziher..
28.10.2012 | 22:07
I kako da ti sad itko pomogne oko toga?

Odluči da li ima ili nema ništa važno pa se javi...

Ili čekaj da ti se javi netko tko ima vremena, volje i znanja da ti to sve odradi umjesto tebe. No, s obzirom na opis problema i tvoju neodlučnost, ne radi se tu o sat vremena. Prije će biti cijeli dan.
28.10.2012 | 23:36
nemoj se zivcirati
nisam niti neodlucna niti se postavljam na nacin na koji ti to dozivljavas
problem nije preveliki, osim rupa u mom znanju oko izvedbe i posjedovanja programa, mozda nije sat vremena u pravu si, ali toliko bi trebalo da me se postavi na pravi put pa mogu dalje i sama. cijeli dan nikako ne.. nije tesko instalirati program , dva tri.. tesko mi je poceti.
zao mi je sto se tako nerviras, nije mi to namjera. vrlo jasno sam rekla sta mi je problem i zamolila za pomoc. mozda bi mi netko drugi mogao pomoci, nije da ocekujem da mi se servira na srebrnom pladnju niti mislim da je bilo cije vrijeme, trud ili znanje besplatno.
28.10.2012 | 23:56
Da skratimo. Ako ti se javi netko tko će ti pomoći tako kako ti želiš - super.

U međuvremenu, ja sam ti spreman pomoći ovako ili nikako. Zato što ćeš tako naučiti to što treba da idući put ne moraš naokolo tražiti pomoć. A usput možda još netko jednom kasnije, tko bude ovo čitao. Ako se, dakle, ipak odlučiš za taj pristup, imaš gore prvo pitanje i prvi korak, pa se javi...
28.10.2012 | 23:57
Malo OT.
Kliko me puta ruka zasvbila da instaliram WIN na MAC. Svaki put sam si dao packu i rekao koga wraga sam kupio ond MAC? Do danas nisam posustao i bio dosljedan. Sve sto mi treba od programa sam postavio na komp. U kuci imam samo prastari tablet koji radi pod vindozama i jedam HP pod Linuxom. Veci mi je problem taj HP, nego sva tri MAC-a.
Zaboravi vindoze i vozi s OSX-m.
29.10.2012 | 00:13
u potpunosti se slazem sa tobom, osim sto mi windowsi prvenstveno i jedino sluze za vrtiti programe koji ne postoje za mac.. tocnije spss.. i vec neko vrijeme posudjujem laptope, sjedim po knjiznicama, idem po tudjim kucama.. stvarno to nema smisla.. taman se ufuram u obradu podataka i onda moram odstupiti, jer vlasnik treba svoj komp...
  • Law
  • Korisnik
  • 6
29.10.2012 | 00:42
Oprosti što upadam iz vedra neba, ali taj SPSS postoji i za Mac, zar ne?

www14.software.ibm.com/download/data/web...110742E06714B29.html
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 43 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, Ender, Anonimci (630)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO