Sto koristiti za Win VM?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Sto koristiti za Win VM?


27.01.2009 | 03:25
Do sada sam kada mi je zatrebalo uvijek pokretao Windowse preko boot campa, no trenutno mi treba istovremeno OS X i Windowsi. Ono sto je bitno jest da pritom Windowsi nemaju problema u radu sa eksternim USB uredjajem koji je podrzan samo na Windowsima. Sto koristiti? Virtualbox? VMware? Nesto trece? Besplatno naravno.
Bilo bi idealno ako ne bih trebao instalirati jos jednom Windowse na image, ali ako treba i to ce se napraviti...
27.01.2009 | 03:47
Ok, proucio sam an brzinu, cini se da bi mi VMware odgovarao ali on nije besplatan, no i Vitualbox bi mogao posluziti ali to znaci jos jednu instalaciju Windowsa...
27.01.2009 | 15:18
VMware nije besplatan, ali moja iskustva s njim su odlicna. Narocito po pitanju USB periferije. U svim pogledima bolje od Parallelsa, koji su, bar kad sam ih ja koristio, bili ocajni. Za ostale programe ne znam.
27.01.2009 | 15:56
Vec sam ga upogonio, vidjet cu veceras hoce li raditi sto mi treba. Dobra vijest je sto ce mi trial period biti sasvim dovoljan, a ako zatreba kupit cu ga kada bude na nekoj akciji.
27.01.2009 | 19:02
Mi po inerciji koristimo Parallelse u firmi (Sanjin prije svega) i nama rade dobro (Office, Corel i Photoshop). Nismo niti probali VMware jer je ovo radilo dovoljno dobro da ne tražimo dalje, ali moguće da je bolji jer sam o njemu čuo dosta dobrih kritika od ljudi iz prve ruke. Parallelsi nam trenutno jedino imaju problem s novim hardverskim renderingom u Photoshopu CS 4. To ne mogu odemulirati, pa rade softverski i onda je to sporo. Stariji CS 3 radi pic-pic. Zašto na PS na Win na Macu? Zato jer imamo licencu i ne želimo je baciti.

Inače Smayoo je upravo pod nervnim slomom od Parallelsa, njega su izje.... na više načina, a najviše Windowsi koji traže dvostruku(!) licencu ako koristiš BootCamp particiju kao Windowse za Parallels! Naravno, to kažu u small-printu tek kada kreneš u takvu instalaciju. U biti to je Microsoftova čorba, ali trebali su naći način da se to zaobiđe.
27.01.2009 | 22:20
Moram dodati da mi je osim toga vrlo vjerojatno Parallels 3 prilikom instalacije skršio MAC OS X particiju (!!?), a nakon toga danas Parallels 4 prilikom upgradea zamalo i Windows particiju (zapravo je i jest skršio, samo što sam je uspio oporaviti bez reinstalacije, dok je OS X particiju skršio baš ono, kvalitetno).

Inače, nakon svega toga, Parallels 4 naizgled rade dosta bolje od trojke. Iako im više ne vjerujem ni malo.

A na suppportu od Parallelsa sam dobio automatski ticket na kojem piše da je moj problem klasificiran kao manji problem s nekim aplikacijama iako uglavnom sve radi pa će mi se netko javiti za 3 radna dana.

Toplo savjetujem svima da ne slijede moj glupi primjer i ne kupuju Parallels.
27.01.2009 | 23:14
Ja bi samo prijavio da nije bilo ovakvih problema i da sam bez problema uspio obaviti potreban posao. Isprobaj VMWare Fusion, moglo bi te ovo zanimati:
"Through March 31, 2009, customers who purchase VMware Fusion with proof of ownership of a competing product are eligible for a $30 mail-in rebate."
28.01.2009 | 23:56
$30 popust na koju cijenu?
29.01.2009 | 01:08
80 USD...
29.01.2009 | 02:22
Bah !
Za probu večeras skinuo i instalirao Fusion.Imao sam ga i prije skoro godinu dana, ali sam ga skinuo jer je zafrkavao tj bio nestabilan i malo spor.
Od onda koristim Parallelse prvo 3, a sad i 4.
Parallelsi mi rade kao da su dio OS Xa, brzo, stabilno i nemam primjedbi.Koristim ih jednom ili ponekad dva tri puta mjesećno, tako za to funkcioniraju izvrsno.
Večeras je instalacija VMWare Fusiona tekla duže nego sam očekivao.Biseri su počeli prilikom instalacije aplikacija.
Da ne dužim, prekida prilikom rada,ptilikom instalacije aplikacija, kursor nestaje pa se pojavi, a otvara programe dva do tri ili više puta duže od Parallelsa, trza i slične gluposti.
Skinuo sam Demo verziju za probu, ali me izgleda razočarala kao i prijašnja.Ostavim još za par proba i već ju vidim u košu.
Dakle kod mene su Parallelsi neusporedivo bolji,brži od Fusiona a i ljepši su mi, ali to je već subjektivna stvar,tako da ostaju i dalje na iMacu, da i to isto po cijeni od 30$ manje od pune, jer sam ih dokupio na 3cu.
Evo toliko iz prve ruke. Pozdrav !
07.02.2009 | 20:20
VMWare
Vidim da je već prošlo više od tjedan dana, a u međuvremenu sam više puta koristio Fusion za probu, pošto me je zafrkavao prilikom instalacije.
Normalno radi kako i treba i sad neznam kakve je mušice imao prvi puta.Radi kao i Parallels s tim da sam na ovog drugog navikao,kao da mi i više leži.
Znači plus za oba, a dalje je stvar ukusa.
08.02.2009 | 18:58
Trenutno koristim VMware fusion. Imao sam Parallelse 3 ali sam ih nadograđivao sa 4 i vrlo brzo skinuo. Meni osobno treba IE i jedan programčić koji je pisan samo za PC. Koristim ga na dnevnoj bazi i odlično ispunjava moje potrebe. Radi se o Version 2.0.1 (128865) i toliko sam zadovoljan da ga kupujem.
08.02.2009 | 21:42
Mi smo zbog par iritantnih stvari s Parallelsima, a pogotovo nakon Smayoo epizode, odlučili ozbiljno probati VMware. Sanjin ga je instalirao u petak na svoj radni stroj u trial modu i za početak možemo reći da CS4 nema problem koji ima u Parallelsima (usporenje u dijelu koji inače obavlja hardverski render). Ako se u narednih tjedan-dva pokažu ok, kupujemo licencu za firmu, pa ćemo imati i jedno i drugo i onda u dugom ozbiljnom radu odlučiti što ćemo zadržati.
09.02.2009 | 18:14
Evo update... ipak nije taj VMware ništa bitno bolji... da, bolje hendla onaj grafički rendering, ali ima neke druge probleme. Negdje je osjetno brži, a negdje osjetno sporiji. Ukratko, izgleda je sve to "ista pašta". Javim detalje kada to malo bolje probamo.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 10 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, zeljacveseljac, Anonimci (623)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO