Mac Pro i Logic 8
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Pro i Logic 8


17.04.2008 | 05:57
Poz svima..
Ljudi radim na mac pro u logicu 8, imam 3 giga rama, zvucna je fireface 400, i imam uad1.
Sve je posteno placeno ili ti ga orginal, al mi opet steka sistem cim je imalo opterecen.. Jednostavno staje!! Npr, imam 45 spura a on mi veli mu da mu je to previse informacija za sracunati i krene stekati!! Te onda pizdim u najmanju ruku!! Taman krenem raditi i on me sjebe!

Zanima me ima li ko slicnu konfiguraciju i kako kod njega radi?? Ili bilo kakav savjet!!?

Hvala vam
17.04.2008 | 12:02
Još da si se sjetio napisati koju konfiguraciju imaš... Mac Pro može biti prvi model na 2.0 GHz s dva procesora, što je danas u klasi trenutno najjačeg Minija po procesorskoj snazi (ok, nešto bolje radi arhitekture procesora i sabirnice), a i isto tako nekakava moderna mrcina s 8 Xeona na preko 3 GHz.

Razlike su drastične. U Activity Monitoru možeš jednostavno pogledati koji procesi ti troše resurse. Ako nemaš skrivenog "žderača" procesorskog vremena, onda je to - to, ako ti treba više snage, moraš ići na brži stroj. Također, ako primjetiš da ti procesori nisu na 100%, a stvar zapinje, vjerojatno je problem u disku. Uzmi brži disk ili napravi RAID polje.

Nisam glazbenik, ali sam se zezao s npr. Reasonom - čisto hobistički. Dual G5 2.5 GHz je i danas moćan stroj, ali kada sam ubacio kakvu koncertnu izvedbu uspio je doći do 100% i nudio mi je pre-render audija ako želim poslušati final. Dakle, ništa čudno ako bi npr. Mac Pro stare serije zapeo na kakvom sličnom zadatku.
17.04.2008 | 12:44
Meni se to zna događati kad sivram preko midi kontrolera, a imam vise programa u paljenih...npr. Logic 8, reason i Native instruments b4...Kad se malo optereti s vise tonova mi zna Logic stati i zamrznuti se na kratko ili ostanu par tonova svirati dok ne promjenim nesto (kao da nema dovoljnu polifoniju)...zato koristim svaki od tih programa posebno pa nema problema...

Koristim MBP 2.2, 2gb rama (leopard 10.5.2) , EMU 0404 USB, midi controler M-AUDIO Axiom...
18.04.2008 | 04:18
Evo konfiguracije;
Mac Dual-Core Intel Xeon 2,66ghz, 6 giga rama(danas sam kupijo jos 3), operativni sustav Leopard (zadnja verzija), Logic 8 (takodjer updejtovan na 8.0.1 ili koji je vec), Zvucna je Fireface 400, a od VST instrumenata koristim EZ drummer, Stylus RMX, i Majestic. I po potrebi koristim i UAD1. I staje mi sistem!!
Sta da radim?
18.04.2008 | 04:56
Pretpostavljam da je to četverojezgreni sustav. Iako je to skoro najsporiji takav Mac (postojao je još sporiji 2.0 model) on bi trebao biti dovoljno brz i za prilično zahtjevne audio obrade. Što kaže Activity Monitor kada se radi punom parom? Koji proces troši najviše vremena? Ako sve ode na sam glazbeni softver onda to jednostavno znači da imaš nesrazmjerno velike potrebe za tu klasu stroja. Ako procesori nisu iskorišteni, a stvar zapinje, onda je brzina diska u pitanju - možda vrtiš gomilu toga paralelno na fragmentiranom disku, a možda su ti svi projekti na sistemskom disku - što isto nije dobar odabir. Koliko diskova imaš i kako si rasporedio podatke?
18.04.2008 | 11:25
Ja bas ne razumijem sto u prvom postu znaci 45 "spura" ? Jel to 45 trackova? Ako se radi o tome a kartica je koliko vidim firewire to bi moglo biti usko grlo ali nisam bas na ti sa audio produkcijom pa necu tvrditi
18.04.2008 | 14:12
Probaj s ovim za pocetak...


1. Go into Applications and open the 'Apple Script' folder.
2. Open/Launch the 'Script Editor' App.
3. You will see a window divided it two - in the top window, copy (apple > 'c') this text as written below;


tell application "Logic Pro"
run
end tell
set the_lines to paragraphs of (do shell script "ps -U $USER")
set the_app to "Logic Pro"
set the_line to ""
repeat with this_line in the_lines
if this_line contains the_app then
set the_line to this_line
end if
end repeat
if the_line is "" then return
set the_pid to word 1 of the_line
do shell script "renice -20 " & the_pid password
"putyouradminpasswordhere" with administrator privileges


4. On the bottom line where it reads "putyouradminpasswordhere" type in your admin password - keep the quotation marks
and the last three words exactly as written. Just change the putyouradminpasswordhere text.

5. Go to 'File' and 'Save As' -- give it a name and choose a location to save to. In the dropdown menu labelled 'File format',
I saved mine as an application, ticked 'Stay Open'and Saved to my Apps folder.

6. Double click on the the Script/App. and wait....

7. The script will launch itself and then LP8 - the 'Stay Open' save option keeps this running while you use Logic. I keep an alias of the script (with a cool icon)
in the Dock next to my LP8 alias.
Prilozi:
18.04.2008 | 14:19
ok, s obzirom da ne znam disejblati smajlice by hand evo uputa kao .rtf

Prilog/zi skripta.zip nije/su pronađen/i

Prilozi:
18.04.2008 | 14:23
izgleda da ni fajl uploadati nece....

elem tamo gdje su sada fckng smajliji treba bit zatvorena zagrada.
18.04.2008 | 17:09
ma cekaj sa renice.

ja sam radio na leopardu i cesto su mi se dogadjale slicne stvari. probaj nekako vratit tigera (napravi image ili slicno) pa vidi da li ti se javljaju isti problemi. prije nego sto to radis probaj podesit buffer size u logicu, mozda se smiri.

inace bi trebalo radit mrak...

e da, kad kazes 45 traka, to je vjerojatno u 44.1khz u 16bita? ako vrtis u nekom bitno vecem sample rateu onda je moguce da si dosao do limita procesora.
19.04.2008 | 10:35
Da, izgleda da to je limit tog stroja (tako bar veli Activity monitor) i Logic mu uzima skoro svu snagu, al ne mogu vjerovati da je to to..
Pa jebo te ne kuzim onda kako inace ljudi snime pijesmu!? Jel (ako ces raditi kako valja) onda trebas 10 (kako vi velite) traka za bubanj, 3 za bas, 8 za gitare, pitaj Boga kolko za sintove, pa pedovi, pa lupovi itd... jos evo sad radim nekakvu navijacku himnu za jedan klub pa mi treba 30 traka samo vokala (ono da se dernjaju da bi dobijo efekt stadijona).. katastrofa!! pa kako to da izvedem sad?
Kay, do koje mjere ti masina bolje radi s Tigrom nego s Leopardom? Sta je se desilo na bolje?
19.04.2008 | 13:49
2 Samuel: Tebi treba neki ozbiljniji audio hardware, nesto sto ce to raditi hardwerski i skinuti teret sa procesora jer normalno da ni jedan stroj ne moze gurati 30+ trackova sa efektima u realtimeu i ocigledno ti je fireface preslab za to sto ti treba
BTW Ne kazemo "mi" trake nego se to zove track
19.04.2008 | 22:44
Probaj sa skriptom koju sam postao, trebali bi nestati glitchevi u playanju jer skripta natjera OSX da mu Logic bude top priority applikacija. Ne zaboravite da je osx unix i da se ne vrti samo Logic vec kojesta drugog pa osx dijeli resurse i tim drugim stvarima.
Nisi napisao da li ti Logic samo stane pa kad stisnes play tera dalje (sto pretpostavljam da je u pitanju) ili vise nece ni mic dalje. Tvoj hardware je sasvim dovoljan da radis to o cemu govoris (UAD i Fireface pobogu...sta jos; KYMA???).
Definitivno odj$%& Leopard ko sto ti je preporucio Kay.

GudLak!

BTW moschus, ja teram 30 spura s efektima u realtimeu na Macbooku

Pis!


P.S. Ono s vokalima ko na stadionu se ne radi tako.... check Antares
20.04.2008 | 08:01
Hvala ekipa..
A reci mi pd kako se dobije efekt stadijona!!? Mislis s manje traka, pa bus i pich i tako, ili?
20.04.2008 | 14:02
www.antarestech.com/
20.04.2008 | 14:29
shlomo je napisao:

BTW moschus, ja teram 30 spura s efektima u realtimeu na Macbooku

Oduvijek sam mrzio vas koji se bavite audiom, nakrcate svega i svacega i onda to jos radite u realtimeu! Ja uzmem jedan video layer, par efekata i stavim jos malo grafike gore i vec moram rendat
20.04.2008 | 20:11
si razmisljao o tome da izbacis ti 30ak traka u stereo fajl i onda dalje radis? naravno smiksaj ih prije i samo napravi novi projekt. FYI ja na c2d macbooku vrtim sigurno 100njak pluginova na 40+ traka. Tiger i Logic... peace

ps pogledaj malo starije postove. na Leopardu sam imao bas velikih problema, ne samo sa resursima nego opcenitim workflowom. mozda kad izadje 10.5.3 probam vratit image leparda...
21.04.2008 | 10:53
dpasaric je napisao:
Još da si se sjetio napisati koju konfiguraciju imaš... Mac Pro može biti prvi model na 2.0 GHz s dva procesora, što je danas u klasi trenutno najjačeg Minija po procesorskoj snazi (ok, nešto bolje radi arhitekture procesora i sabirnice), a i isto tako nekakava moderna mrcina s 8 Xeona na preko 3 GHz.


Mozda kod nekih procesorski nezahtjevnih radnji (sve koje ne zderu manje od 40% procesora) mini jos drzi korak s 2.0 GHz Mac Pro-om ali cim na Pro-u dignes sve 4 jezgre na 40% ili vise mini je osjetno osjetno sporiji. Ipak je u miniju samo jedan procesor. Imao mini sad bas taj Pro i razlika je drasticna, a cak nisam pravi power user (90% vremena bi me i taj sporiji mini ipak zadovoljio).
06.08.2008 | 14:24
Mozda stvarno trebas bolju sound card. Mac najvise voli, recimo, Apogee (Duet) ili Digidesign MBox. Ja radim vec godinama na MBox i nikad nikakvih problema. Pogledaj malo i gearslutz.com. To je pro audio forum - jako dobar.
  • majkemi
  • Posjetitelj
11.08.2008 | 15:46
Svi koji imate problema probajte ugasiti sve "third party" pluginove i ostavite samo logicove ( U audio unit manageru ).Ako radi , znači da je problem u nekom od stranih pluginova što je vrlo često, ili nisu zadnje verzije ili imate neke loše crackove. Mnogi od takvih programa uzrokuju peek na procesoru koji automatski pokazuje grešku i staje logic ( čak je i moguće da to rade stalno na istom mjestu u songu).Druga bitna stvar je da bi audio fajlovi i sample banke trebale biti na drugim diskovima, nikako na radnom sistemskom . Treća stvar je da audio kartica možda nema instaliran zadnji driver za Leopard.Eto, dugo radim na logicu i svaki put kada se pojavio nekakav problem 99% je to bilo zbog nekog "stranog third party plugina".
  • User
  • Posjetitelj
12.08.2008 | 11:08
Evo naletio sam ponovno na topic pa me zanima jel uspjesno rijesen taj problem sa zadnjim Leopard update-ima ili je jos tu?

Kupujem si iza ljeta neke monitore i polu-profi zvucnu pa sada nista ne radim al zelio bi da mi kad to uzmem sve funkcionira kako treba...

Btw kakvu mi zvucnu preporucate za oko 2000 kn?
28.08.2008 | 10:52
Presonus firebox, jaaako dobra, ne gubi cijenu već nekoliko godina, jasno je i zašto...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 31 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, jura22, matiknez, Riba, rticic, smayoo, Anonimci (717)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO