Logic Express je smece...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Logic Express je smece...


28.07.2007 | 05:03
Po mojem misljenju smece nad smecima za Audio produkciju na Macu.

Pitate se zasto?

- Logic je sto se tice opcija jako bogat i stvarno ima nekih korisnih koje ubrzavaju rad, ali to je tako jadan i lose osmisljen software da nemogu vjerovati.

- Express verzija je cisto smece, pluginovi su smece, nikakva kvaliteta, jedan sugavi sampler koji nemoze ni da cita poznate formate kao Aiff ili Wav nego ima svoj format. Po meni je to priglupo.

- Tko zeli samo LE koristiti za audio, isto bezveze. Platits LE 250 € a za 300 mozes vec kupiti neku M-Powered eksternu karticu sa PT (Pro Tools) Lite Editionom. A PT je za HD recording BOG nema drugih, pogotovo ne Logic.

- Logic Pro, ima vise Pluginova i sto se tice Samplova i Synthova, stvarno je odlican paket, ali 1000 dolara? Precijenjeno smece od softwarea. Prije sam na PC-u koristio FL Studio Producer Edition, on je jendako toliko bogat Pluginovima i Synthovima i ima jako dobre samplove koji nisu bas na razini Logica Pro-a, za nijansu su losiji ali i kosta samo 200 dolara.

- Ne podrzava VSTi plugine... Za tako skup software, kojega neki uzdizu u nebesa a ne podrzava ni pisljiivi VSTi. Oni i njihov AU, jos u Express verziji nece ni da prepozna kako spada neke AU-te. Moram kupovati VSTi2AU Converter da bi mogao svoje VSTi Plugine koristiti u Logicu... Ajme kako frustrirajuce!

- Sto se tice MIDI-a, tu je stvarno Logic Bog Bogova, nije mu ni Cubase na razini. Enviroment je isto jedan veliki plus za Logic, i to je skoro jedino sto je kod Logica pozitivno. Mada je FL Studio skoro pa na razini Logica u MIDI-u. Matrix Editor nije na razini Piano Roll Editora iz FL Studia.

- Spor je. Moj stari PC od 550 Mhz je brze ucitavao projekte koje sam imao u Cubase-u a koji su bili veci nego ovi sto imam u Logicu... Ja uopce neznam zasto on ucitava sampleove i Audio filove tako sporo??!? Nevjerojatno sporo, i to ne samo na mojem MacBooku nego i na iMacu pa cak i na G5... Jednom rjecju KATASTROFA...

- Milioni prozora... Milioni.... Sta bi trebao kupiti 20 Apple Cinema Displaya da vidim svaki prozor!?!? Frustrirajuce... Pokusavao sam i sa shortcutovima da brzo mijenjam i sa Expose, ali opet.... trosim vrijeme i frustrira me to jako...

- Nepregledno.... Navikao sam se da aplikacija koju koristim ima samo jedan Menu bar i u njemu sve sto mi treba mogu naci. Ali ne, Logic ih ima dva, a toliko su neuredni i lose sortirani...

Ima toga jos, ali sad bi otisao predaleko, ovo su samo od nekih za mene osobno nedostatci koje Logic ima.

Osobno mislim da je Logic Express vise za djecu ciii roditelji imaju puno novaca pa im kupe da mogu biti \"produenti\" sa Garage Band loopovima.
Logic Express precijenjen, a premalo nudi, i zatvoren je (npr. Sampler).

Logic Pro ima dosta dobrih Samplova i Plugina no precijenjeno smece, za iste novce mogu kupiti DigiRack 003 sa kojim dobijem PTLE sa BombFactory Pluginsima. A RTAS je kudikamo u prosireniji format za Plugine neg AU.

Ja prelazim na PT sada potpuno, Logic me je jako iznevjerio.

BTW.

Ako tko zeli kupiti Logic Express, neka se javi na PM.
Cijena je 200 €.

LP,
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.07.2007 | 00:15
A na čemu Vuco radi?


Mnogi kažu da su PT precijenjeni i da su za recording BILI najbolji.. al tako kažu neki..

Ja koristim PT i skroz zadovoljava moje potrebe..

Imam nekoliko komada hardveraja od M-audia i niti sa jednim nisam dobio PT LE verziju tako smatram tvoju izjavu netočnom i izbačenom na tastaturu u trenutku frustracije (nedostatak inspiracije pa je kriv soft ? ) - makar, možda se promijenilo nešto u poslednje vrijeme pa se odmah unaprijed pokrivam ušima i sjedam u kut srameći se.. evo, već sam šaren (vidi sliku lijevo)..

Verzija za M-audio hardveraj je PT M-Powered koja košta.. oh da.. Kutija, par CDda i iLok inside.. nažalost, čak ni uz M-AUDIO ProjectMix I/O koji kod nas kosta preko 1000e ne dolazi in the box, nego se mora kupiti zasebno
29.07.2007 | 01:45
Dijete je napisao:
A na čemu Vuco radi?


Na crackiranom Cubaseu ko i svi u Splitu
29.07.2007 | 04:23
Dijete je napisao:
A na čemu Vuco radi?


Mnogi kažu da su PT precijenjeni i da su za recording BILI najbolji.. al tako kažu neki..

Ja koristim PT i skroz zadovoljava moje potrebe..

Imam nekoliko komada hardveraja od M-audia i niti sa jednim nisam dobio PT LE verziju tako smatram tvoju izjavu netočnom i izbačenom na tastaturu u trenutku frustracije (nedostatak inspiracije pa je kriv soft ? ) - makar, možda se promijenilo nešto u poslednje vrijeme pa se odmah unaprijed pokrivam ušima i sjedam u kut srameći se.. evo, već sam šaren (vidi sliku lijevo)..

Verzija za M-audio hardveraj je PT M-Powered koja košta.. oh da.. Kutija, par CDda i iLok inside.. nažalost, čak ni uz M-AUDIO ProjectMix I/O koji kod nas kosta preko 1000e ne dolazi in the box, nego se mora kupiti zasebno


Pa M-Audio je tek odnedavno poceo tj. otkad ih je kupio Digidesign kojega opet posjeduje Avid sa svojim zvucnim karticama isporucivati i PT M-Powered. Vecinom dobijes PT Mpowered sa skupljim karticama, a ako imas jeftinije kartice onda moras kupiti M-Powered PT.
29.07.2007 | 05:02
AL.C. je napisao:
Dijete je napisao:
A na čemu Vuco radi?


Mnogi kažu da su PT precijenjeni i da su za recording BILI najbolji.. al tako kažu neki..

Ja koristim PT i skroz zadovoljava moje potrebe..

Imam nekoliko komada hardveraja od M-audia i niti sa jednim nisam dobio PT LE verziju tako smatram tvoju izjavu netočnom i izbačenom na tastaturu u trenutku frustracije (nedostatak inspiracije pa je kriv soft ? ) - makar, možda se promijenilo nešto u poslednje vrijeme pa se odmah unaprijed pokrivam ušima i sjedam u kut srameći se.. evo, već sam šaren (vidi sliku lijevo)..

Verzija za M-audio hardveraj je PT M-Powered koja košta.. oh da.. Kutija, par CDda i iLok inside.. nažalost, čak ni uz M-AUDIO ProjectMix I/O koji kod nas kosta preko 1000e ne dolazi in the box, nego se mora kupiti zasebno


Pa M-Audio je tek odnedavno poceo tj. otkad ih je kupio Digidesign kojega opet posjeduje Avid sa svojim zvucnim karticama isporucivati i PT M-Powered. Vecinom dobijes PT Mpowered sa skupljim karticama, a ako imas jeftinije kartice onda moras kupiti M-Powered PT.


Prvi put cujem da M-Audio daje mukte PT MP sa zvcucnim karticama
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.07.2007 | 05:31
AL.C. je napisao:
Vecinom dobijes PT Mpowered sa skupljim karticama, a ako imas jeftinije kartice onda moras kupiti M-Powered PT.


gdje? kupio bih ženi za rodjendan..
29.07.2007 | 05:39
Dijete je napisao:
AL.C. je napisao:
Vecinom dobijes PT Mpowered sa skupljim karticama, a ako imas jeftinije kartice onda moras kupiti M-Powered PT.


gdje? kupio bih ženi za rodjendan..


Vidis ti vraga....

Eto bas sam sada provjerio na M-Audio stranici.... Da, moras kupiti dodatno...

Neznam otkuda mi ta misao onda... Kao da mi je netko rekao, ili sam to negdje citao?!?!? Neznam, vjerojatno crna rupa u mozgu

No bilo kako bilo, ja cu si priustiti jedan M-Box2, samo sad razmisjam da uzmem MB2 obicni ili pro .... pffff....

Studenti imaju sad popust na Digidesginove proizvode i do 60 posto, jedva cekam da se vratim u germany....

Mbox 2 299 €
Mbox 2 Pro 399 €

BTW.
Uzzy imas neke zohare u PM-u
29.07.2007 | 05:49
AL.C. je napisao:
[quote]Dijete je napisao:
[quote]AL.C. je napisao:
[qMbox 2 Pro 399 €

BTW.
Uzzy imas neke zohare u PM-u :-)[/quote]

Dobro je dok su zohari,a sta kad budu male debele letece svinje..........
29.07.2007 | 06:04
A.L.C. imas malo debelo letece prase u PM-u
29.07.2007 | 17:27
Po svim tvojim navodima vidim da nisi bas previse vremena proveo za Logicom...
Ja vec duze vremena kritiziram Logic, ali nikad ga ne bi nazvao smecem.
U komparaciji s PT koje korisitim od verzije 3 (Logic jos od doba Emagica) dajem mu prednost u mnogim stvarima ali istina je da rad s dva prozora u PT-u ubrzava editing workflow (ili barem dok ne savladas key-commands).
Pluginovi nisu smece; i najjednostavniji poput Compressora su bolji od Digidesignova PTLe stocka, a o synthevima (ES2 ili sjajni Sculpture) da i ne govorim (PTle ih niti nema, osim ako xPand ne promoviramo kao synth). PT nudi convolution reverb tek u Music Production Toolkitu (500$ plus) a ni taj nije bas bolji od Space Designera. A da ne kazem da PTLe nude kvalitetan mp3 konverter tek uz nadoplatu?!
PTLe nema ni freeze opciju a da ne kazem o sugavih 32 tracka (16 stereo) limitu koji predstavlja ozbiljan problem pri slozenijim produkcijama (osim ako vam prerendavanje ne predstavlja problem). Za 500$ plus daju vam CAK 48 (Logic ih ima 128).
Sampler cita aif i wav ali u Pro verziji. PTle nemaju ni sample player.
Iako nisam pristalica offline bouncinga PTLe ga nema niti kao opciju.
Sto se tice au vs. rtas, svi ozbiljni proizvodjaci nude obje verzije, a s obzirom da neki nude samo vsti za rad u PTle opet trebas vst2rtas...
Sve u svemu Logic nije idealan, ali vjerujte mi ponajmanje su to PTLe.
Ono u cemu se 100% slazem je da uz danas solidan GarageBand za Express jednostavno nema potrebe.
A najveca kritika Logicu je da nema online destructive processing tipa AudioSuite, e to je za popizdit!
Enjoy PT, Logic ili kojigod sw rabite, i ne zaboravite; tko god je ikad citao disklejmere i eule ZNA da svi rabimo samo poluproizvode!
30.07.2007 | 21:24
shlomo je napisao:
Po svim tvojim navodima vidim da nisi bas previse vremena proveo za Logicom...
Ja vec duze vremena kritiziram Logic, ali nikad ga ne bi nazvao smecem.
U komparaciji s PT koje korisitim od verzije 3 (Logic jos od doba Emagica) dajem mu prednost u mnogim stvarima ali istina je da rad s dva prozora u PT-u ubrzava editing workflow (ili barem dok ne savladas key-commands).
Pluginovi nisu smece; i najjednostavniji poput Compressora su bolji od Digidesignova PTLe stocka, a o synthevima (ES2 ili sjajni Sculpture) da i ne govorim (PTle ih niti nema, osim ako xPand ne promoviramo kao synth). PT nudi convolution reverb tek u Music Production Toolkitu (500$ plus) a ni taj nije bas bolji od Space Designera. A da ne kazem da PTLe nude kvalitetan mp3 konverter tek uz nadoplatu?!
PTLe nema ni freeze opciju a da ne kazem o sugavih 32 tracka (16 stereo) limitu koji predstavlja ozbiljan problem pri slozenijim produkcijama (osim ako vam prerendavanje ne predstavlja problem). Za 500$ plus daju vam CAK 48 (Logic ih ima 128).
Sampler cita aif i wav ali u Pro verziji. PTle nemaju ni sample player.
Iako nisam pristalica offline bouncinga PTLe ga nema niti kao opciju.
Sto se tice au vs. rtas, svi ozbiljni proizvodjaci nude obje verzije, a s obzirom da neki nude samo vsti za rad u PTle opet trebas vst2rtas...
Sve u svemu Logic nije idealan, ali vjerujte mi ponajmanje su to PTLe.
Ono u cemu se 100% slazem je da uz danas solidan GarageBand za Express jednostavno nema potrebe.
A najveca kritika Logicu je da nema online destructive processing tipa AudioSuite, e to je za popizdit!
Enjoy PT, Logic ili kojigod sw rabite, i ne zaboravite; tko god je ikad citao disklejmere i eule ZNA da svi rabimo samo poluproizvode!


Od prvoga dana kada sam poceo Logic koristiti nije mi se svidio i gotovo....

Prelazi na PTLE a kad se nesto zaradi jedan HD1 sa jednim 96I/O.

BTW.
Uzzy eto ti skacu neke kokosi po PM-u
23.08.2007 | 07:56
u logicXpressu se da radit predobra muzika. PT (bilo koji) su vrhunski za audio routing i editing, LogicPro je najbolji program po meni za elektronsku muziku bez previse audio editinga, a LogicXpress je njegova slabija verzija. kazem to nakon s nekim razlogom i iskustvom.

poz,

.k
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 20 minuta
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO