iTunes export muzike na USB?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iTunes export muzike na USB?


27.11.2017 | 05:59
@smayoo, ne razomijes ti to. Star si pa neke stvari postaju manje vazne. Slusao bi ti u vecoj kvaliteti da je tehnologija bila dostupna.
27.11.2017 | 10:04
Kolba - razlika u recimo njemačkoj i francuskoj/talijanskoj nutelli je u gustoći. Njemci po tradiciji "vole" gušće/čvršće kruhove, sa tvrđom pulpom, recimo to tako. Ne one bijele, rahle, spužvaste kakvi su "cijenjeni" u Fra/Ita. I onda je u Njem Nutella gušća jer se maže na tvrđi kruh a rjeđa u drugim zemljama jer se koriste baguetti i slično. To je isto jedno objašnjenje razlike u tvrdoći, ne govorim o sastavu i udjelu. Mogu imati različite okuse bez obzira na gustoću tj mazivost.
27.11.2017 | 10:08
cariblanco - problem je u ovoj današnjoj muzici što je sve overloadano, muzika zvuči preglasno, sve je nekako pumped-up, oversaturated, you know what I mean. Također, kao da nema pravog sterea, sve je nekako stisnuto u sredinu. Samo još klasika i poneki žanrovi drže do osnova snimanja i standarda, ovi današnji hitovi, to mi je kao žvaka i to loša. Prožvačeš par puta i udrveni se. Pljuneš i boli te vilica i zubi.
27.11.2017 | 10:10
Jbt... ti "Nutella doktori" nikad ne odustaju... nikad...
Svojedobno smo potrošili sate u povratku iz Milana, tražeći Nutellu "Made in Italy" koju je morao kupiti moj kolega za svoju suprugu. Trgovci po talijanskim dućanima su se križali i lievom i desnom i nitko od njih nije imao pojma da postoji ta razlika niti im je ikad itko od normalnih kupaca takvo što rekao...
27.11.2017 | 10:12
Sve pet, Yonkis. Vjerojatno si u pravu. Samo jednu molbu imam. I ovako mi je nadimak užas. Nemoj mi ga dodatno klat.
Mada sam siguran da nisi htio, i vjerujem da si stvarno u pravu za Nutellu.
Ja sam samo prenjeo svoje subjektivne dojmove klopanja iste. Nakon poljske, očekivao da će njemačka letiti po frižideru, šta ja znam. Kad ono, ništa specijalno. Isti vrag, samo Made in Germany.
27.11.2017 | 10:15
A šta ćeš Smayoo. Ali ja mu vjerujem kada kaže da osjeti razliku. Samo da sam se jako začudio (ovo sa Spar, Interspar i njemačku Nutellu sam znao) kada sam u Konzumu koji je zbog Todorića na rubu propasti vidio da su sve velike Nutelle original talijanske, stvarno jesam. Tako da "Nutella doktori", ne morate više putovati dalje nego do obližnjeg Konzuma, i preskočite malu bočicu jer ta je iz Poljske, već odaberite veliku - i to je to.
K'o da ste u Rimu.
27.11.2017 | 10:19
Torinu. Ferrero je iz okolice Torina. Iz Albe, točnije.
27.11.2017 | 10:23
A dobro, ja ciljao na glavni grad. Jbt, nema dana kada se tu ne ulogiram da ne naučim barem jednu novu stvar. Torino, znači. Alba, kažeš? Dobro, dobro...
A tebe da probam ja zeznuti kako je mene JOHN, ali bez gledanja na net. Koji je glavni grad države New York? I u kojoj se državi nalazi grad Washington?
Dajem ti cajta do 10:30, pa onda pišem svoje. Mada od tebe Smayoo, očekujem da to znaš.
27.11.2017 | 10:34
Glavni grad države New York nije istoimeni grad, već Albany. New York se prije zvao New Amsterdam, kada su Nizozemci bili jaki moreplovci - a onda su ga preimenovali. To me JOHN ulovio, nisam to znao. A onda sam mu vratio.
Država i grad Washington nemaju veze jedan s drugim.
Štoviše, grad Washington se nalazi na granici Virginie i Pennsylvanie, i zato ima dvije glavne avenije (kao i Zagreb Ljubljansku i Slavonsku aveniju - jer vode prema Ljubljani, odnosno Slavoniji), tako Washington ima Virginia Avenue i Pennsylvania Avenue. Adresa Bijele kuće je 1600 Pennsylvania Avenue, a DC znači okrug (kao Brčko, bez šale) district county - jer se grad Washington nalazi na federalnoj zemlji koja je uzeta dijelom od, pogađate već, Virginie a dijelom od Pennsylvanie.
Država Washington se nalazi na totalno drugom mjestu unutar kopnenih USA, i ne znam joj sada glavni grad. A Portoriko, iako u centralnoj Americi, se smara njihovim teritorijem. Na istu su foru zgrabili i Aljasku. Prvo su je kupili od tada još carske Rusije, pa je dugo godina bila samo US teritorij, ali ti ljudi nisu imali pravo glasa i slično, da bi dobili sve to oko 1950., malo ranije.
Isto kao i WC, dugo me mučilo što znači taj jbni WC.
I onda negdje ulovih, water closet.
Oni koji gledaju seriju Game of Thrones, čukundjed ili ne znam koji rod glumca Kita Harringtona, koji glumi Jona Snowa - je izmislio taj zahod s vodom. Hvala mu na tome.
Sada Smayoo, vjerujem da si me pustio da ovo napišem, a ne da nisi to znao...
Možda neke sitnice i nisi, ali većinu ziher jesi.
27.11.2017 | 12:29
smayoo, misliš točnije Piazzale Pietro Ferrero 1, 12051 Alba
27.11.2017 | 12:36
E, taj!
Nisam bio online u času kad je Kloba postavio pitanje... A znao sam odgovor, majke mi!
27.11.2017 | 12:40
A imam ja protupitanje...
Ako je sjedište Osiječko-baranjske županije Osijek, Varaždinske Varaždin, Splitsko-dalmatinske Split, i Dubrovačko-neretvanske Dubrovnik, zašto sjedište Ličko-senjske županije nije Senj i koje je sjedište Koprivničko-križevačke županije?
Ili - zašto sjedište Osiječko-baranjske županije nije Đakovo, Varaždinske Ivanec, Splitsko-dalmatinske Sinj, a Dubrovačko-neretvanske Orebić?
27.11.2017 | 12:41
Aj sad jedno ozbiljno!
Koje je sjedište Istarske županije i zašto?
27.11.2017 | 12:58
Sjedište je u Pazinu, a razlozi su politički. Tadašnja (i sadašnja) vladajuća stranka u Hrvatskoj smatrala je da je bolje staviti sjedište u Pazin koji je "hrvatskiji" od Pule.
Odluka se opravdavala povijesnim razlozima, no razlog kojeg sam gore naveo je pravi!
27.11.2017 | 13:03
Smayoo, za Ličko-senjsku županiju mislim da, kao Goranin (daljim porijeklom Ličanin) znam odgovor na to pitanje. Administrativno sjedište te Županije se nalazi u Gospiću. Zar ne?
Ova ostala pitanja koja si postavio - moram priznati da im odgovore doista ne znam. Dogovor je bez pomoći net-a.
Slavoniju sam posjetio samo (na svoju sramotu) kada sam bio u Đakovu kao klinac. Ona prelijepa katedrala mi ni danas ne blijedi iz sjećanja, zaista je prekrasna.
Kao i kolači koji su se djelili ispred nje povodom nekog blagdana, koliko me želudac sjeća.
27.11.2017 | 15:09
DrAle kaže:
Sjedište je u Pazinu, a razlozi su politički. Tadašnja (i sadašnja) vladajuća stranka u Hrvatskoj smatrala je da je bolje staviti sjedište u Pazin koji je "hrvatskiji" od Pule.
Odluka se opravdavala povijesnim razlozima, no razlog kojeg sam gore naveo je pravi!


Jbg, trebao sam zabraniti Istrijanima da odgovaraju...

Da budemo precizniji, Pazin je jedini grad u Istri gdje je HDZ dobio barem nešto glasova na prvim izborima...
27.11.2017 | 15:12
Kloba kaže:
Smayoo, za Ličko-senjsku županiju mislim da, kao Goranin (daljim porijeklom Ličanin) znam odgovor na to pitanje. Administrativno sjedište te Županije se nalazi u Gospiću. Zar ne?


Da. Ali moje pitanje je bilo, zašto se županija zove Ličko-senjska, a ima sjedište u Gospiću.

Sjedište KK županije je Koprivnica, a Križevce su stavili u ime županije da bi se Križevčani manje ljutili što im Koprivničanci šefuju...

Slavoniju sam posjetio samo (na svoju sramotu) kada sam bio u Đakovu kao klinac. Ona prelijepa katedrala mi ni danas ne blijedi iz sjećanja, zaista je prekrasna.
Kao i kolači koji su se djelili ispred nje povodom nekog blagdana, koliko me želudac sjeća.


Sjedi, jedan! Hitno nađi nekog susjeda Slavonca da te povede na svinjokolju, to ti je sad aktualno...
27.11.2017 | 15:14
A propos toga, da čujem ovako...

Koji je hrvatski Otok najudaljeniji od hrvatske jadranske obale?
27.11.2017 | 15:15
Jabuka?
Osim ako ne misliš na naseljene, onda Lastovo - naravno. Bio sam tamo.
Koliko se sjećam, pet sati katamaranom iz Splita.
27.11.2017 | 15:17
Ako ništa drugo otići na kolinje, bar zbog salenjaka.
27.11.2017 | 15:19
smayoo kaže:
A propos toga, da čujem ovako...

Koji je hrvatski Otok najudaljeniji od hrvatske jadranske obale?

Za mene ML, tamo mi misli najdalje odlutaju od svega.
27.11.2017 | 15:21
Ajde, Smayoo - otkrij nam odgovor!
27.11.2017 | 15:24
Već? Ma da... Ajde, još malo pokušavajte... Nije nijedan odgovor točan, naravno...
27.11.2017 | 15:26
Ajd, uzet ću geološke karte karte pa ću izmjerit.
27.11.2017 | 15:26
Ja odustajem, protivno Jabučnjak fair play pravilima, rovao bih po netu - a to nije dopušteno.
Ali odgovor me stvarno zanima.
Ali (osim ako ne misliš na naseljeni otok), pa Jabuka bi trebala biti najudaljeniji. Ili sam nešto gadno pomiješao, po svom starom, dobrom običaju.
27.11.2017 | 15:30
Čekaj, čekaj - Biševo?
27.11.2017 | 15:34
Odustajem. To mi je još palo na pamet, dalje bih stvarno varao. Ali Jabuka je udaljenija!
27.11.2017 | 15:34
Jabuka ti je dosta bliže Rogoznici u odnosu na ove dolje.

Galijula ili Palagruža?

Da nije neki novi otok provirio?
27.11.2017 | 15:40
JOHN kaže:
Da nije neki novi otok provirio?

A, zakon - JOHN!!!
Daj, Smayoo - puknut će nam sinapse...
EDIT:
I da, nisam ti odgovorio zašto. Ne znam, najiskrenije. I na to bih molio odgovor. A za sjedi jedan si potpuno u pravu. Dodouše, kao klinjo sam prisustvovao jednoj svonjokolji tu u kvartu, ali je stari od frenda preda mnom zgnječio u šaci oko svinje. Život mi se zgadio.
Ali sada - definitino bih trebao - u pravu si.
27.11.2017 | 15:56
Najudaljeniji je Otok kraj Vukovara! Ipak je malo bliži Vinkovcima nego Vukovaru, no i to je dovoljno da bude hrvatski Otok najudaljeniji ne samo od Jadrana već i od mora (oni koji su odgovarali zanemarili su prvo veliko slovo!)..
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 47 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, Sank, tino1, Anonimci (448)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO