iPod oprema?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPod oprema?


  • mmariom
  • Posjetitelj
21.01.2006 | 23:29
Ima li neka stranica na kojoj mogu naci kompletnu opremu za iPod s cijenama i slikama, ili dobro bez slika ali barem nekakav opis?
22.01.2006 | 00:07
i di se ta oprema moze kupiti u hr?
  • mmariom
  • Posjetitelj
22.01.2006 | 19:16
da
naravno
22.01.2006 | 19:41
www.apple.hr pa pod store?

Za detaljnije opise www.apple.com pa pod Store...
  • mmariom
  • Posjetitelj
24.01.2006 | 20:18
Kupio sam iPod video 30gb, crni...odusevljen sam mogucnostima i dodacima ali se za dva dana ogulio ko da je 2 godine star! Prestrasno. Imam i mRobe koji je mnogo jeftiniji i koje ga uopce nisam pazio, isto je crn, star je par mjesecia ali nema ni jednu crtivu! Apple, kvaliteta izrade razocaravajuca! Lose, prelose! Da napomenem, drzim ga u torbici!
24.01.2006 | 21:14
Eh, ja ga imam dva mjeseca, drzim ga u njegovoj ruznoj vrecici (koja je ipak dovoljno tanka da mogu kroz nju vrtit volume goredole, sto je pohvalno), i eto, nije se ogulio ni malo. A i pao je koji put, pa mu nista nije bilo. Pa ti vidi...
  • mmariom
  • Posjetitelj
25.01.2006 | 02:52
ja sam uzasno razocaran sto se toga tice! Podrzava li taj i pod video? Koje formate? skinuo sam neki spot , stavio ga u iTunes u video i kaze da se ne moze prebaciti?!
25.01.2006 | 09:43
iPod video (sluzbeno, 5G) podrzava 320x240 h.264 video i 480x480 MPEG-4 video, do odredjene velicine (u smislu kbit/s). Specifikacije ces naci na sluzbenom webu.
Cim je izasao, po nekim forumima se pocelo pricat kako moze i vise, ali onda sam to prestao pratit, tako da ne znam da li moze. Po meni ne bi trebao moci vise, kao sto ni moj TV doma ne moze vrtiti HDTV sliku.
Video je lako napravit ako imas QTPro, jer on ima funkciju Export to iPod. Ako nemas $29 za QTPro, MPEG Streamclip isto ima tu opciju, besplatno.
Svaki video koji moze vrtit QT moze uci u iTunese, ali to sto je neki video u iTunesima i oni ga vrte ne znaci da ga mozes prebaciti na iPod.
Video lijepo izgleda na samom iPodu. Kupio sam i kabel za spojit ga na TV i projektor, ali jos nisam stigao probat. Ali hocu ovaj vikend najkasnije, pa cu javit kako to izgleda u usporedbi s DV ili DVD izvorom. Trebalo bi biti mutnjikavo, ali eto, prijatelj je inzistirao, pa cemo probat.

[update] dao sam krivi link, ispricavam se; sad je ispravljen
25.01.2006 | 17:13
iSquint je besplatan i prejednostavan program za prebacivanje bilo kojeg video formata u iPod kompatiblan format.
  • mmariom
  • Posjetitelj
25.01.2006 | 20:01
Za što konkretno sluzi tipka MENU na daljinskom od idocka od ipoda? Kad god kliknem nema akcije! I want action!
27.01.2006 | 01:04
mmariom je napisao:
Za što konkretno sluzi tipka MENU na daljinskom od idocka od ipoda? Kad god kliknem nema akcije! I want action!


Mislim da bi odavno znao odgovor da si odsurfao na apple.com i pogledao tamo...

Pretpostavljam da služi svrsi kada metneš iPod na dock, a dock je spojen sa - TV.
  • mmariom
  • Posjetitelj
27.01.2006 | 01:08
a ok, hvala na bahatom odgovoru.
27.01.2006 | 16:03
mmariom je napisao:
a ok, hvala na bahatom odgovoru.



BAHAT ODGOVOR!!!????

a kakva su tvoja pitanja u zadnjih 2 tjedna....ono, sve na \"đon\", apple je smeće jer ti svoju Wintel filozofiju furas i naravno, odma bi da imas sve odgovore i da sve radi cakum-pakum....Pa daj malo, ili proguglaj, ili procitaj \"Read Me\" ili pitaj normalnim tonom
  • mmariom
  • Posjetitelj
27.01.2006 | 21:59
prvo, moj ton je normalan, pitam svasta jer sam nov i sve mi je novo, mene ako netko pita nesto jer ne zna ja mu to lijepo objasnim ako znam. Moja pitanja su zadnja dva tjedna po tebi glupa, a ja ih postavljam jer ne znam i ne sramim se pitati. Ja ni u jednom trenu nisam rekao da je apple smece, ...ako sam u krivu demantiraj to i reci mi gdje sam to rekao pa cu se javno ispricati, uostalom tko je tebi ista rekao. So, budi pristojan pa ne guraj nos di mu nije mjesto!
p.s Apple nije smece, al je tipkovnica mjenjana nakon mjesec dana! Pozdrav!
27.01.2006 | 22:35
Nije da se miešam ali pitanja su ti bila dosta mutava npr.
Gdje da nadjem ili ima li tko serial za office 2004?
DA SI SAMO OTIŠAO NA BILO KOJI SERIAL SITE NAŠAO BI.
kako da otvorim safari i onda paralelno jos jednu stranicu u safariu?
DA SI SAMO OTIŠAO NA SAFARI/PREFERENCES.
kako da si stavim homepage?
KAO I OVO IZNAD
Podrzava li taj i pod video?
ČOVJEK JOŠ KAŽE DA IMA IPOD VIDEO.
Koje formate?
DA SI SAMO OTIŠAO NA WWW.APPLE.COM I TAMO NA HARDWARE IPOD

Pitanja su ti malo presmješna po meni.E i da si rekao da je apple smeće jesi. U vikalici si reko nešto kao ljudi ja niš ne kužim ovaj apple je smeće ili tako nešto u tom kontekstu možda griješim. To što se tiće tipkovnice. Moje prijatelj je kupio komp od 15000kn i kad ga je doma upalio neš je kvrcnulo i komp se poćeo dimit. Ispravljać na napajanju je bio pokvaren. Znaći komp je bio star jedan dan i sad je morao još ćekat 2 tjedna da dobi drugi. Stim da je dobio umjesto 160 gb hard 120 gb. Pa je još trebao će ćeka tjedan dana da mu to promijene. Šit hepens. Al da je apple u hrvatskoj katastrofa to je istina.
27.01.2006 | 22:46
krugovale FACO !!!
27.01.2006 | 23:08
mac OS X se u par dana skuzi. ako sto trebas podesit prvo pogledaj u preferences i tamo ce sigurno bit.
takodjer na appleu ima sve
27.01.2006 | 23:11
Ajde, ajde, Mario. Imas lijep komp, iPod s kojim mozes cuda radit ako hoces, i ako jos malo dobre volje i vremena skupis da istrazis sam, zivot ce ti bit laksi. Pa kad zapnes, pitaj. Ali tvoja pitanja nisu bila pitanja tipa \"e, zapeo sam i ne znam kako dalje\", nego pitanja iz lijenosti. A na to su ljudi tu malko osjetljivi, jer im oduzimas vrijeme, a zele ti pomoc.
Ergo, apple i jabucnjak i, neces vjerovat, google su puni informacija i odgovora na tvoja pitanja o novoj i neobicnoj platofrmi. Pa kad bas zapnes, a zapet ces, pomoci cemo ti.
I budi pristojan. Ne skodi.
Inace, kako sam i obecao, sutra cu napravit mali test s projektorom i iPodom. Preko iSquinta (hvala danijel) sam dobio 544x408 mp4 video, kojeg iPod vrti, pa cemo usporedjivat... Tekst u nedjelju.
  • mmariom
  • Posjetitelj
27.01.2006 | 23:34
Kao prvo, opcenito nisam neki maher, dapace, koristim komp za osobne i osnovne potrebe-slike, mobitel, internet, glazba, word i AMEN! Meni nista drugo ne zanima. Kad sam imao Win, svaki program koji mi je trebao extra, davao mi je frend koji se time bavi pa tako ja nikad nisam upotrijebio riječ \"serial site\", krek, peč i slično. Sad, posto nemam Win nego Mac moram se snac sam. Prvi put sam u životu vidio Safari, i koristeci do tad Expl. ili Fire fox, kada bih jos jednom kliknuo na ikonu otvorio bi mi se drugi windows, odakle sam moga znat gdje je u Safariu, a boja sam se ista drkat da nesto ne sjebem.

Drugo, nikada nisam rekao da je Mac smece, nego sam na vikalici jednom rekao: Gdje mi je pamet bila kad sam kupovao Apple?...ne misleci time daj je smece nego da sam si bespotrebno i dodatno zakomplicirao život jer se u njega uopce nisam i dalje ne razumijem.

Trece, moje je pravo da postavim bilo koje pitanje, a kome god ta moja pitanja nisu po volji, smetaju, glupa su ili slično, neka ih jednostavno preskoce, neka ih ne citaju, pa ja nikoga ne tjeram da odgovori na njih.
Kome se da, i ima zvaca neka odgovori, ja sam jako zahvalan jer mi pomoc treba, a svi koji na ta pitanja gledaju: \"isuse, debilu....\", ne ustrucavajte se, zaobiđite ga.
27.01.2006 | 23:56
Vidi zlato.......\"n\" ljudi se javlja tu i u nekakvoj \"otkacenoj\" atmosferi im se pokusava pomoc, i dat savjet. Kod tebe NITI JEDNOM nisam vidio da mois za pomoc nit da si \"normalno\" pitao niti BILO što od navedenog, stoga.....il pitaj noramlno, pa će ti se probat pomoć ili odi tamo di si kupio mac i plati edukaciju..mislim da ti je ova druga solucija puno bolja i puno bezbolnija..

a kao treća solucija, rješi se tog mac-a, vidiš da je to samo \"pain in the ass\", nema software-a, nema podrške, \"ovi\" na jabucnjaku su idioti itd....
27.01.2006 | 23:57
.....samo mi nemoj Vanju dirat.......
  • mmariom
  • Posjetitelj
28.01.2006 | 00:21
FORUM-SWITCH-POOOMOĆ
Ljuudi trebam pomoc.....

savjetujem ti Optiku Kraljević, navodno je popust!

A molim jedino Boga!

Kaj je ovo forum ili Crkva? Kaj da molim, ...do sad sam pristojan bio i nikoga nisam vrijeđao, a to što se tu neka ekipa drži nedodirivo svojim znanjem...e jebi ga, tu ja ne mogu nista. Ponavljam, kome su moja pitanja gubljenje vremena neka ih zaobiđu! A vidim da je u forumima sve puno pitanja s \"molim vas možete mi pomoć\"....daj ne seri!
28.01.2006 | 01:00
mmariom je napisao:

savjetujem ti Optiku Kraljević, navodno je popust!




aaaaaa...sad si i smješan, da te nije Zuhra ugrizao.....
28.01.2006 | 02:08
Ja nisam ni jednom vidio da je mmariom bio bezobrazn. ?????
  • mmariom
  • Posjetitelj
28.01.2006 | 12:36
Krugoval ako nije sprdanje, zahvalan sam.
  • mmariom
  • Posjetitelj
28.01.2006 | 12:38
Ne, nije Zuhra, nategao me Pervan! Lost!
28.01.2006 | 14:05
Nije sprdanje. Ozbiljno. Nisi ni jednom bio bezobrazan. Po meni.
  • mmariom
  • Posjetitelj
28.01.2006 | 15:29
Hvala. Al stvarno mislim da nisam , znam da mnogima pitanja jesu glupa al ja uvijek idem za tim da ne postoji glupo pitanje, nego samo glup odgovor.
11.04.2006 | 16:31
sorry nije bas uz temu opreme ali zanimama me Tvoje isustvo sa trajanjem baterije i pod
ja imam od 30 giga , novi , i traje mi neprekidno samo 5 sati

pozdrav Tatek
15.04.2006 | 20:14
mmariom je napisao:
Hvala. Al stvarno mislim da nisam , znam da mnogima pitanja jesu glupa al ja uvijek idem za tim da ne postoji glupo pitanje, nego samo glup odgovor.


Ništa od toga što si pitao ne opravdava tvoju očitu lijenost. Mislim ono, nije te sram tako doći i sramotiti se takvim glupim pitanjima? ))

Da ti i počešem leđa dok ti odgovaram?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 21 minuta
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, jura22, Riba, rticic, smayoo, Anonimci (740)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO