Apple tv upute ukratko
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple tv upute ukratko


08.03.2012 | 16:33
mislim da ima veze,sa velicinom filma...kompresijom,i slicno....za sada nisam imao tih problema,a iskreno i ne skidam filmove od 100 giga...
ako ti je za utehu..izasao AppleTv2HD..
08.03.2012 | 17:54
Ti hrpa giga filmovi mi bas i nemaju smisla za skidanje, ako hocu savrsenu sliku onda se kupi bluray.
Apple Tv HD - nije potrebno, barem meni.
Da, kupit cu neki Nas i rjeseno!

( kak sa Nas skidas torrente - zar nije NAs samo za share, tj.storage...da, da- znam wiki i google, ali onda ne bi bio niti potebam forum kad se sve moze potraziti na google)
08.03.2012 | 18:38
Evo link:

lmgtfy.com/?q=How+download+torrent+with+NAS

08.03.2012 | 20:37
Hvala!
08.03.2012 | 20:38
Kao sto napisah gore - da, znam google!
08.03.2012 | 20:41
Malo šale
08.03.2012 | 21:12
13.03.2012 | 20:23
Odlucila sam kupiti Time Capsule i koristiti ga osim uz Time Machine kao backup i kao externi drive na kojem bi drzala filmove i ostalo. Nadam se da je to plug & play sve skupa, jer mi se ne da zezat sa namjestanjem ne znam kakvim ( ako cu morati - eh onda..st ose mora niej tesko... )
Da li itko od vas ima Time Capsule i Apple TV kombinaciju?
13.03.2012 | 20:35
ma to mora da radi ko zmaj........evo ovde se i pominje Appletv....procitaj....
www.apple.com/timecapsule/wireless.html
13.03.2012 | 20:47
Jesam, jesam..zato sam i odlucila da je to naj rjesenje nekak za sve - i za ATV2 i za backup.
Idem ovaj tjedan po TC u ducan, pa javim jel sve stima. Volim se nekako unaprijed pripremiti, kao i za ATV2 jailbreak.
( sotver mi nikada nije bio problem skuzit, no kada krenu neke zice i spajanje - e onda sam u problemima...haha)
13.03.2012 | 23:10
Ne znam da li mozes time capsule koristiti kao externi hd osim backupa sa mac-a. Ja bih prije uzeo airport extreme i jedan hd od 1 tb. Mislim to sam uradio jer su mi rekli da time capsule ne mogu podijeliti na dvije partijice.
14.03.2012 | 14:44
Pogledaj link od amsterdamxxx - pise apple tv...uf 2 particije--uopce to ni ne znam raditi...ugh
14.03.2012 | 14:47
"You mean you want to use the TC as a NAS-drive? Maybe partition the disk to use half of it for backing up with Time Machine and the other half as a storage for your extensive media library, and get access to these partitions when you're in its network?

In that case, the answer is: YES, you can."

Internetski ljudi vele da se moze... hmmm..nadam se da moze, jer je vec placen.
14.03.2012 | 15:48
Ja sam se isto raspitao, i posto s mi rekli da ne moze, jer sam na jedan tb htio backup a na drugi filmove i muziku. onda sam uzeo extreme i hd .I prezadovoljan sam.sretno s kupovinom i nadam se da ce moci.
14.03.2012 | 16:33
Ima po youtube puno tutoriala kako to napraviti, pa stvaaarno mislim da se moze. Vidjet cemo sutra.
01.04.2012 | 11:14
meni neradi IceFilms ????

instaliran mi je i nade filmove i onda nista poslje cim kliknem na film on neradi nis nazalost ?????

neka ideja mozda???
01.04.2012 | 15:45
Jos jedno pitanjce

kak da upogonim XBMC gdje promjenim postavke ili kako da ga povezem sa vanjskim HDD-om ??? ustvari Time maschine HDD-om na kojem su mi filmovi i Mjuza i bla bla ?????
01.04.2012 | 16:10
Ja idem preko media player-a
01.04.2012 | 17:03
Kristijan, imas na ovom pdfu bas temu ATV2 i Time Capsule. Na pocetku je malo zbunjujuce, jer sam u biti "live" to radila...no na kraju ces skuzit kako to napraviti. Kako veli Saint, preko Media Playera...
Aha i Ice Films, ne radi ni meni...ali ima toliko filmova prek Navi-x, da nije niti potreban.
02.08.2012 | 14:53
naručujemo ATV iz Amerike pa mi treba informacija:

gubi li se puno ako se uzme ATV 3 u odnosu na ATV 2, pošto se još ne može jailbreakati?

prvenstveno mi treba mogućnost čitanja raznih formata te učitavanja titlova. za sve ostale blagodati koje jailbreak omogućava mogu čekati, ali ovo bi mi bilo ključno, da ne moram sve prvo konvertirati u iTunes format.
02.08.2012 | 19:42
ja kolko znam ,nisam nasao opciju sa titlovima..ima program Beamer,koji salje svaki video format preko Airplaya..ali ne idu titlovi...
03.01.2013 | 00:25
amsterdam imas airvideo server i isto salje sve prek airplaya na atv i koji god imas subtitle u folderu ide...
03.01.2013 | 01:04
da li Airserver salje direktno na Appletv,ili prvo na iphone,pa sa njega na Atv...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
03.01.2013 | 01:14
Airserver prvo šalje na iPhone ili iPad, a onda s njih na ATV preko AirPlaya

No VLC player uz pomoć AirParrota šalje direktno na ATV

AirParrot stranice: airparrot.com/
03.01.2013 | 01:29
ok,licno mi to ne treba,to je za one koji imaju Atv3....mada i u tom slucaju mora covek da ima iPhone novije generacije ili iPad,tako da su to dodatni troskovi:)
AiParrot je ok....mada nikako sa njim nisam uspevao da sredim rezoluciju na Tv od 107cm...a takodje nisam uspeo ni audio drajver,moguce da sam to radio jos sa prvim verzijama,nadam se da je to sredjeno....
cak se i Beamer popravio,pa su ubacili i slanje titlova,mada nisam primetio da idu srt,cini mi se samo sub...
u svakom slucaju situacija se popravlja....za vlasnike Atv3...a mi sa dvojkom...XBMC i milina...
Srecna Nova...Ova 13-ta....
03.01.2013 | 14:31
Da li se netko sjeca koji se user i pass mora upisati kada se dodaje media player ( uspjela sam downgeade na 5.0.2 sa novogi jailbreak, pa sad sve ponovo radim)?

EDIT: rijeseno, ostavila sam prazno... sad na XBMC i NAvi-x i to je to...
03.01.2013 | 16:16
za laku instalaciju XBMC..imas ovo...
www.iclarified.com/entry/index.php?enid=23810
03.01.2013 | 17:05
Hvala, hvala, ja sam kupila lifetime ATVflash, pa samo s maca to pokrenem i nstalira mi se na Appletv bez ikakvih zica i unutra ima pod maintenance install xbmc... ( nakon jailbreaka naravno jedino moguce jel)
03.01.2013 | 19:58
da..aTVFlash ne moze bez JB-ka.....
16.01.2013 | 23:52
Kupio bi novi Apple Tv i imam MacBook Pro iz 2010g dali to sljaka i dali mogu gledati filmove koje imam na svom HD
Hvala
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 54 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, JOHN, zeljacveseljac, Anonimci (754)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO