Apple TV - 1 ili 2?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple TV - 1 ili 2?


12.05.2011 | 18:43
mislim da jeste,ja sam iskljucio update opciju...i sve radi dobro,ne bih da kvarim....
12.05.2011 | 18:49
Update briše jailbreak. Prema tome ne radi ga ako ne mislis raditi jailbreak ponovo.
05.06.2011 | 09:56
evo i ja uzeo apple tv 2 i imam sada kada prckam po televizoru, istovremenu on radi neke bedastoce i na macu.. konkretno: zena gledala neke slike a ja gledao na tv koje fimove ima tv i uvijek kad sampritisnuo "menu" nju je izbacivalo van iz "albuma"ili kada samja isao "naprijed" ili "nazad" sa filmovima, u isto vrijeme sam isao tako i sa njezinioma slikama....
sada daali se moze nesto slozit da se odvoji ta mogucnost mac i tv..da bude sve posebno....
05.06.2011 | 12:12
murk kaže:

sada daali se moze nesto slozit da se odvoji ta mogucnost mac i tv..da bude sve posebno....

Postoji li mogucnost da mac lovi signal od AppleTV remotea. Ukoliko je u tom stvar potrebno je napraviti pair/unpair proceduru tako da odredjeni daljinski upravlja odredjenim uredjajem (mac, AppleTV). Ako ti ne treba daljinski za maca mozes ga jednostavno ugasiti u system preferences.
05.06.2011 | 12:19
imao sam isti problem.i naso odgovor ovdje, znaci moras jedan daljinski upariti sa mac-om a drugi sa ATV-om.procedura sa macom je da uzmes daljinski, priblizis ga onoj jabuci dole na ekranu i pritisnute drzis menu i strlicu desno (zajedno) tipke, dok se ne pojavi znak na ekranu da su spojeni. Isto to ponovis sa drugim daljinskim ali na ATV-u. i nece ti se vise mjesati signal sa jednog na drugi.
05.06.2011 | 15:35
ovako...uradim greskom update na 4.2.2...i uradim posle i jailbreak,sve prodje ok....instaliram atvFlash 5...xbmc....i ostalo sto sam imao pre ovog zeza....i sve radi sem video pluginova u okviru xbmc....recimo youtube pronadje klipove,ali nikako da ih pusti....inace Youtube u glavnom meniju radi....ali ovaj u xbmc je dosta brzi...
dok recimo u xbmc radi multimedia sa mreze...to je ok....
da li neko zna...kako da vratim neki stari firmware..recimo 4.1.2...jer je pod njim sve radilo jako dobro....probao sam u itunes,i nece...moze samo zadnji da radi restore....
nije sad da cu da crknem zbog youtube....ali ima jako puno dobrih video pluginova..
ko zna mozda tek neka sledeca verzija xbmc popravi to...
svaka pomoc dobrodosla....
05.06.2011 | 20:18
scarface32 kaže:
imao sam isti problem.i naso odgovor ovdje, znaci moras jedan daljinski upariti sa mac-om a drugi sa ATV-om.procedura sa macom je da uzmes daljinski, priblizis ga onoj jabuci dole na ekranu i pritisnute drzis menu i strlicu desno (zajedno) tipke, dok se ne pojavi znak na ekranu da su spojeni. Isto to ponovis sa drugim daljinskim ali na ATV-u. i nece ti se vise mjesati signal sa jednog na drugi.

decki puno hvala..
budem se jos javio tek da ga malo skuzim tj. da se malo s njim poigram;D
05.06.2011 | 20:23
i meni je zena greskom kliknula na update, i do sad sam ga pokusao sa svim mogucim programima jailbreakovati ali nece. amsterdam, koji si ti program koristio i da li si preko mac-a ili windows komp uradio jailbreake?
06.06.2011 | 00:14
...naravno preko Mac-a....a koristio sam ovaj put PwnageTool 4.3.3.1......
06.06.2011 | 10:25
snimio i pokusao ali kao i prije mi javi da mi je pogresan firmware bundle. sta da radim sada?
06.06.2011 | 13:55
ja sam ovako to resio....posto sam uradilo poslednji update sa itunes.....
prvo skini program koji se zove ipswDownloader..preko koga ces skinuti sve sto ti treba.....na slici ti odmah pokaze koji fw..i koji pwNage tool..dalje ces se i sam snaci....
www.macupdate.com/app/mac/38235/ipswdownloader
06.06.2011 | 14:45
sad cu pokusati. nadam se da ce uspjeti.hvala
06.06.2011 | 14:53
opet mi isto upozorenje javlja.ne kontam sta mu moze biti
06.06.2011 | 14:56
pogledaj prvo u ATV koji ti je zadnji firmware instaliran....tacnu oznaku....pa po tome skidaj preko ovog programa
06.06.2011 | 15:49
scarface32 kaže:
opet mi isto upozorenje javlja.ne kontam sta mu moze biti


Isti problem imao kod update ipad-a. Uglavnom, ja mislim da mi je problem pravio hosts file koji je bio editovan i preusmjeren na saurik server, a nisam imao sacuvan SHSH. Nakon sto sam sa tinyumbrellom sacuvao SHSH prosao je update
06.06.2011 | 16:30
amsterdamxxx kaže:
pogledaj prvo u ATV koji ti je zadnji firmware instaliran....tacnu oznaku....pa po tome skidaj preko ovog programa


uspio sam, malo me zezao bundle koji sam morao kopirati u mapu pwnage tool-a.u svakom slucaju hvala. rati i atv flash i xbmc. ostatak cu veceras stimati.
11.06.2011 | 15:34
nema problema nasao sam di je to bilo kaj sam trazil... ali me nesto zanima evo ja sam "posudio" jedan film za par novaca...i ja ga gledam a nisam niti kredit karticu dao niti nisam dao itunes karticu..ubiti nista a gledam film, sada pitanje gdje ce mi to odbit tj. na koji racun ce mi se to dodat?
25.08.2011 | 17:25
majko mila, u šta se ovo pretvorilo... imam jedno, izgleda OT, pitanje.

setup je sljedeći: dva Maca koriste Time Capsule za TM backup i zajednički storage multimedije (napravljen na kapsuli disk image za taj storage).

ako uzmem ATV 2 trebam ga samo spojiti s kapsulom i mogu streamati sve što je na ta dva kompa preko kapsule - i ono što je na njoj kroz njihove backupove i ono što je na tom disk imageu kao samostalni zajednički storage?
14.11.2011 | 11:09
evo da ne otvaram novu temu;)
imam mali problem s ATV2,ovako o cemu se radi,jucer sam na njega stavio XBMC i pokrenuo se bez problema al problem je sto ne mogu share files sa mog vanjskog diska sto mi je spojen na Mac,kad otvorim novi folder na desktop npr. i stavim neki film u njega radi mi na ATV bez problema al vanjski hard drive mi uopce nemoze naci ,kad idem na Windows Network (SMB) dobivam gresku"Error 2: share not available" jel ima netko ideju sto bi mogao biti problem? ,kad idem naGet info od HD pod Sharing & Permissions imam opciju samo "you can only read" a kad idem pod folder sto mi je pod desktop pod Sharing & Permissions imam opciju "you can read and write i imama prozor u kojem pise s kim se share file
14.11.2011 | 14:26
Možda ti je disk u NTFS-u pa zato imas samo read permission ali to nebi trebalo biti problem.
14.11.2011 | 14:51
yeap disk je u NTFS formatu al evo tek sam sad skuzio nemogu nista izbrisat sa HD-a tj uopce nemam opciju za izbrisati file sa HD-a kad idem na desni klik
14.11.2011 | 17:31
pa,el bi ti samo da brises,ili da mu puknes nov format?
14.11.2011 | 18:31
ja bi da gledam filmove s njega na ATV2 preko XBMC
16.11.2011 | 14:02
da li si ovde sve podesio da se vidi u mrezi....File sharing...na Mac-u
21.11.2011 | 18:20
pozdrav drustvo, evo mene opet sa jednim problemom, ne radi mi apple tv.
No da krenem iz pocetka: prije dva tjedna sam ga probal "odblokirat" ( jailbreak), no medjutim nisam uspio, makar mi je na kompu rekao da je sve ok a ono kad sam ga prikljucio na TV bio je onaj stari. Znaci misija mi nije uspijela.
Probao sam sa dva programa :Greenpois0n i Seas0nPass, no kao sto rekoh nista nisam uspio napravit.
U medjuvremenu sam gledao filmove sa njega ubiti sve je bilo ok i sve je radilo normalno do jucer .....
Htio sam navecer sa djecom pogledat Cards 2 kad ono moja crna kutijica je pocela radit "update" i to prvi korak zavrsen malo sam cekao sa drugim korakom i onda nista samo jabuka na tv. Nista strasno, pomislih, valjda mu se malo poremetilo nesto u "mozgu" budem pricekal da dodje k sebi....nista...velimi dobro budem ga otpojio iz struje, pa ce valjda onda doc k sebi ...nista .....ostavim ja njega evo vise od 24 sata upaljeno i pazi sad jos uvijek je na tv samo jabuka
Pitanje dali se moze nesto doma napravit da ga ne moram odnjet na popravak (jer garanciju jos imam ) ili blago receno , uspio sam ga zeznut.
21.11.2011 | 20:32
Samo napravi restore na kompu i sve bude ok!
21.11.2011 | 21:34
Meni sutra stiže aTV2 i planirala sam napraviti Jailbrake.. da li je bolji seasOnPass ili greenpoisOn za nubove poput mene?
21.11.2011 | 21:51
Sorry, ali meni ovo ne bu nikad jasno. Zakaj ne kupite uređaj koji zadovoljava potrebe, nego tjerati nešto za što ovaj nije predviđen i onda kukati kako nešto ne štima, a sve se radi na vlastitu odgovornost. Imam WDTV i vrti sve i svašta, nije fensi-šmensi, ali nije ni neka nakarada. Nema Wi-Fi, ali ni to mi nije "za o glavu". LOL
22.11.2011 | 14:34
odustala od jailbrake...sve video materijale sam nocas prebacila u apple friendly format sa Hand brake-om i stavila u itunes i savrseno radi sve sto treba....
@zabac -Imam wdtv live, ovaj najnoviji sto je izašao prije mjesec dana u prodaju koji ima build in wifi, ali je totalna katastrofa, ne poznaje wap2 enkripciju mreze, pravi probleme kod spajanja na mac, smrzava se kad spojim na njega vanjski disk od 2 TB itd...
22.11.2011 | 15:25
Moj je 2 g. star i nema Wi-Fi i radi perfektno. 2TB mu ne smeta nimalo. Pošto je stacionarni, ide mrežni kabel do njega. Inaće nisam preveliki pobornik wireless.a ali koristim na prjenosnicima (3 komada). Uvjek je bilo petljancije oko namještanja enkripcije (kod WIN-a pogotovo, a s MAC-o je jednostavnije).
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 53 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, MacSlavko, Riba, ZeljkoB, zoranowsky, Anonimci (771)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO