ATV 3 i kompatibilnost?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ATV 3 i kompatibilnost?


07.09.2020 | 20:29
Zna li netko jel radi stream između iMac 8.1 i ATV 3?
Za Mac Pro znam da bi trebao upgredati bluetooth karticu.
Btw. jel netko od forumaša mijenjao nju i gdje je najpovoljnije za kupiti?
Eto, ako netko zna iz prve ruke, spasio bi
08.09.2020 | 08:49
Kakve veze ima bluetooth sa streamom na Apple TV, ne ide li to preko mreze?
08.09.2020 | 09:10
Riba kaže:
Kakve veze ima bluetooth sa streamom na Apple TV, ne ide li to preko mreze?

Ima logike šta ti govoriš. Učinilo mi se da sam negdje to pročitao.
Da utvrdimo gradivo. ATV3 može bez posebnog programa streamati samo ono šta je u iTunesu? A ako želim iz findera onda trebam neki program kupiti? Right?
08.09.2020 | 09:46
Mislim da da, ali i Airplay bi trebao raditi. Mislim da postoji i nekakav jailbreak ali ne znam puno o ATV3 pa cu se povuci.

Progooglaj malo, mislim da se da i Plex podesiti da radi.
08.09.2020 | 13:31
AirPlay radi na ATV3 ali g atreba podržavati i računalo.
08.09.2020 | 22:05
Mene prije svega zanima što ti zapravo želiš, koji problem rješavaš, što želiš gledati na čemu? Zašto ti Plex nije rješenje? Koliko znam Plex radi za ATV 3 i tu je kraj priče i kemijanja.
08.09.2020 | 22:35
A kako to tocno Plex radi na TV 3? Jel mislis na Jailbreak (koji je tethered na 3rd gen) ili na onaj hack sa ‘relay serverom’ i Trailers app-om?
09.09.2020 | 00:30
songoku kaže:
A kako to tocno Plex radi na TV 3? Jel mislis na Jailbreak (koji je tethered na 3rd gen) ili na onaj hack sa ‘relay serverom’ i Trailers app-om?


Ma već sam pogubio sjećanje koje je koja generacija, moguće da sam tricu krekao za Plex s onim trikom, bilo mi je za frenda, već sam zaboravio. Koji je onda prvi na kojem službeno radi Plex, 4?
09.09.2020 | 00:49
Prvenstveno za klince . Nisam imao iskustva s plexom. Može li mac pro 5.1 to hendlati?
Znači filmovi su na hdd ( van itunes librarya)
09.09.2020 | 14:54
BigMac kaže:
Prvenstveno za klince . Nisam imao iskustva s plexom. Može li mac pro 5.1 to hendlati?
Znači filmovi su na hdd ( van itunes librarya)


Može i Mac mini gdje ne bi Mac Pro. Ali čekaj, zar zaista imaš toliko star TV da nema ethernet? Jer ako ima, zaboravi komplikacije s ATV-om, napraviš sve Plex i ciao. ATV 3 je imao crack da mu radi Plex, ali to je sve bilo nespretno i nije mi se svidio postupak i način na koji to radi, a za novije bi Plex klijent morao biti normalno dostupan i besplatan. Idealno je preskočiti ATV ako TV ima mrežu sam po sebi.
09.09.2020 | 16:42
Nijedan od mojih TVa nema ethernet niti bilo kakve smart funkcije, vjerujem da to nije toliko neobicno. Najbolje uzeti za par sto kuna android box na koji ide Plex i ostalo i stvar je rijesena.
09.09.2020 | 17:58
Koliko sam samo puta pokusao tom Plexu dati sansu (iskljucivo jer brutalno dobro izgleda na svakoj mogucoj platformi) ali izgleda da samo ja s njim imam probleme. Puno ljudi ga hvali i preporuca dok ja s tim alatom imam samo traume

Sta god da sam pokusao ne ide, pa ne ide...
09.09.2020 | 20:53
Riba kaže:
Nijedan od mojih TVa nema ethernet niti bilo kakve smart funkcije, vjerujem da to nije toliko neobicno. Najbolje uzeti za par sto kuna android box na koji ide Plex i ostalo i stvar je rijesena.


Pa i to je isto rješenje i to dugoročno, jedino što je jedna kutija viška i treba paziti ima li 5.1 izlaz za dalje.
09.09.2020 | 20:56
drlovric kaže:
Koliko sam samo puta pokusao tom Plexu dati sansu (iskljucivo jer brutalno dobro izgleda na svakoj mogucoj platformi) ali izgleda da samo ja s njim imam probleme. Puno ljudi ga hvali i preporuca dok ja s tim alatom imam samo traume

Sta god da sam pokusao ne ide, pa ne ide...


A tvoj slučaj mi nije jasan, meni sve to ide u smjeru toga što ti imaš takvu konfiguraciju da želiš držati videoteku na nekakvim mrežnim diskovima, a onda imaš problem mreže, a ne Plexa. Osobno, nikada ne bih držao bandwidth kritične datoteke na mrežnim diskovima, to nema šanse da glatko radi, prije ili kasnije nešto mora zapeti.

Ako već nemaš Mac s interno velikim kapacitetom, pa stavi lokalno spojen eksterni disk i ciao. To bi moralo raditi.
09.09.2020 | 21:35
dpasaric kaže:
BigMac kaže:
Prvenstveno za klince . Nisam imao iskustva s plexom. Može li mac pro 5.1 to hendlati?
Znači filmovi su na hdd ( van itunes librarya)


Ali čekaj, zar zaista imaš toliko star TV da nema ethernet?


Nema
Stara je imala, nažalost nastadala je ( nehotice), pa sam uzeo najjeftiniju polovnu dok djeca ne odrastu
09.09.2020 | 21:37
nikako ovo quotanje savladat
09.09.2020 | 22:52
Evo, riješili smo...
09.09.2020 | 23:54
dpasaric kaže:
Pa i to je isto rješenje i to dugoročno, jedino što je jedna kutija viška i treba paziti ima li 5.1 izlaz za dalje.


Apsolutno, djeca ce se glasno pobuniti ako cuju da nema 5.1 izlaz za dalje.
10.09.2020 | 00:10
A kako Plex funkcionira sa streamanjem s Gdrive-a?

Meni to funkcionira savrseno s Apple TV-om i s Infuse aplikacijom.
10.09.2020 | 10:30
Riba kaže:
dpasaric kaže:
Pa i to je isto rješenje i to dugoročno, jedino što je jedna kutija viška i treba paziti ima li 5.1 izlaz za dalje.


Apsolutno, djeca ce se glasno pobuniti ako cuju da nema 5.1 izlaz za dalje.


Neće ako im to nikada ne pokažeš, ali ako ih razmaziš, onda odmah primjete je li zvuk "dobar" ili ne.
10.09.2020 | 10:32
Popaj kaže:
A kako Plex funkcionira sa streamanjem s Gdrive-a?

Meni to funkcionira savrseno s Apple TV-om i s Infuse aplikacijom.


Ne znam. Teoretski može raditi ako je brzina dovoljna i sve radi konstatno stabilno, ali osobno nikada ne bih išao tim putem, pa hard diskovi su danas "džabe", gdje je problem imati jedan lokalni disk na Macu za sav video?
10.09.2020 | 11:45
dpasaric kaže:
Popaj kaže:
A kako Plex funkcionira sa streamanjem s Gdrive-a?

Meni to funkcionira savrseno s Apple TV-om i s Infuse aplikacijom.


Ne znam. Teoretski može raditi ako je brzina dovoljna i sve radi konstatno stabilno, ali osobno nikada ne bih išao tim putem, pa hard diskovi su danas "džabe", gdje je problem imati jedan lokalni disk na Macu za sav video?


Imam dobru vezu i sve odlicno funkcionira (i 4k).

Na gdrive-u trenutno imam preko 9 TB filmova, serija, dokumentaraca (sve je ili u full hd ili 4k kvaliteti).

Diskovi na kraju ipak nesto kostaju.

Gdrive kompatibilnost rijetko tko ima, mislim da ga Plex nema.
10.09.2020 | 12:48
Sta je uopce gdrive i jel to besplatno?
10.09.2020 | 13:27
Google Drive, d'uh...
10.09.2020 | 13:39
Ajmo reci da filmove i mogu drzati na Google serverima. Otkada je 9TB cloud prostora besplatno?

Jedno da firma ima neku ludu enterprise pretplatu pa ti imas pristup tome. Inace ne vidim nacin kako bi to bilo isplativije od kupovine vlastitog HDD.
10.09.2020 | 19:07
dpasaric kaže:

A tvoj slučaj mi nije jasan, meni sve to ide u smjeru toga što ti imaš takvu konfiguraciju da želiš držati videoteku na nekakvim mrežnim diskovima, a onda imaš problem mreže, a ne Plexa. Osobno, nikada ne bih držao bandwidth kritične datoteke na mrežnim diskovima, to nema šanse da glatko radi, prije ili kasnije nešto mora zapeti.

Ako već nemaš Mac s interno velikim kapacitetom, pa stavi lokalno spojen eksterni disk i ciao. To bi moralo raditi.


Imam NAS Synology kojem je svrha valjda da bude centralni hub za datoteke. On sa ARM CPU nema snage da bude Plex server a moj LG TV ima glupavo napisanu PLEX app pa transkodira sve zivo, iako je direct play upaljen. Sa nekom 3rd party ruskom aplikacijom XPlay sve radi bez transcodinga. Pa sam uklonio server sa NAS.

Onda sam prebacio Plex server na MBP ali je tu pucala mreza, pa server nema pristup media datotekama preko mreze. Ne znam jel gore bilo sa AFP ili SMB protokolom. Kad radi ne trza, radi super (imam kvalitetan AC ruter u stanu i generalno dobru internet konekciju) ali kada pukne, onda ga ne vidi nikako. Pa moram reset Mac, sto mi je jako neprakticno raditi.

Cak sam htio i kupiti Mac Mini da bude Plex server, spojen kabelom na NAS (koji je blizu TV), pa sam odustao jer vec imam pravu sumu kabela iza TV pa sam uzeo pretplatu na Infuse app koja radi ko grom na AppleTV.

Al' ne postoji Infuse za Mac, pa kcerka iz svoje sobe ne moze na svom Air gledati nista sa NAS. Ni sa svog ASndorid mobitela. Onda sam njoj instalirao KODI. Kao i na Android boxu u mojoj spavacoj. Plex bi sve to rijesio i pojednostavio, i pratio bi sta je ko gledao, rijesio bi se i jos jedne pretplate ali samo sto Plex nece da radi Uvijek me nesto zeza. Ne kazem da do Plexa ali eto stjecajem okolnosti, meni ne radi. Uvijek nesto zeza.

Sad gledam, imam jedan WD 2TB disk bzv mi stoji u ladici. Mogu njega spojiti na MBP i drzati filmove na njemu lokalno spojeno, to bi vjerojatno i radilo jer mreza nije usko grlo, ali unaprijed znam da ce mi to po noci paliti monitor i buditi me (zahvaljujuci LG idiotima jer odredjene pozadinske aktivnosti na MBP upale monitor na 10sec).
10.09.2020 | 20:17
BigMac kaže:
Zna li netko jel radi stream između iMac 8.1 i ATV 3?
Za Mac Pro znam da bi trebao upgredati bluetooth karticu.
Btw. jel netko od forumaša mijenjao nju i gdje je najpovoljnije za kupiti?
Eto, ako netko zna iz prve ruke, spasio bi

za slanje sa Mac-a na TV,preko AirPlay,svaka preporuka ide za program Beamer(ja ga koristim za ChromeCast,ali je prvenstveno napravljen za AirPlay)
takodje preporuka i za SodaPlayer
beamer-app.com/
www.sodaplayer.com/
10.09.2020 | 21:24
drlovric kaže:
Ajmo reci da filmove i mogu drzati na Google serverima. Otkada je 9TB cloud prostora besplatno?

Jedno da firma ima neku ludu enterprise pretplatu pa ti imas pristup tome. Inace ne vidim nacin kako bi to bilo isplativije od kupovine vlastitog HDD.


Kupio sam prije vise od 2 godine preko ebaya gdrive s unlimited prostorom i njega iskljucivo koristim za multimediju (da mi poslije ne bude zao ako nesto podje po krivom ????). Za osobne stvari tako i tako koristim iCloud s 2 TB prostora za cijelu familiju. Za sada je sve u redu.

GDrive-u mogu pristupiti od bilo kuda preko Infuse-a, s iPhone-a, iPad-a, Macbook Pro-a...

Sto se tice veze, doma imam optiku 500/200 tako da sve savrseno funkcionira.

Jedno vrijeme sam imao usko grlo na kucnoj mrezi posto sam imao preko etherneta (preko struje) max 100 Mbit tako da mi je bilo brze streamati s gdrive-a nego preko NAS-a na lokalnoj mrezi....
11.09.2020 | 11:13
@drlovric - O ljudi moji koje komplikacije!

Dva su puta koja sigurno rade bez problema i koje sam x puta do sada instalirao frendovima:

1) Mac s internim diskom i Plex serverom spojen ethernetom na TV, to je savršeno i ne može bolje, i svaki 4K radi glatko, usko grlo takvog sustava onda postaje ethernet port na TV-u, ali to je već 8K zona, pa mislim da nam nije bitna danas (ali jednog dana će biti).

2) Mac s eksternim diskom (USB ili Thunderbolt) i Plex serverom (to je obično kućni iMac setup) i iz mojeg iskustva to radi vrlo glatko čak i preko wirelessa dok ne ideš na 4K rezolucije. Možda bi radilo i s 4K ako je wireless stabilan i brz, ali ono što sam ja probao ipak je imalo "buffering" svako toliko.

I to je to, sva Plex filozofija!
11.09.2020 | 14:45
Davore, jbmu, ako ljudi streamaju filmove s Netflixa internetom, kako i zašto ne bi čovjek imao pravo očekivati da mu radi streamanje s kućnog NAS-a?
Meni je to isto logični setup, ne da mi se điđat drangulije oko TV-a.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 2 minuta
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO