Apple TV vs Raspberry Pie
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple TV vs Raspberry Pie


19.05.2013 | 17:43
Smayo, ovo što pitaš ti nemogu iz prve ruke potvrditi, ali apsolutno se slažem sa kolegom amsterdamxxx. Neću puno o CS (google sve zna), ali potvrđujem iz prve ruke da CS radi perfektno bez ikakvih trzanja. Sve blagodati engleskog, talijanskog, njemačkog Sky-a, u biti sve što ti antena može uloviti, HD, 3D...

kartica je SkyStar HD2, a postoji i opcija sa CI slot, tako da mislim da se može i legalno ovo što si ti pitao...
Detalje oko CS molim na PM!
19.05.2013 | 18:18
Dakle, jedini razlog zašto imamo DigiTV jest Minimax kanal s crtanima (kojeg nisam vidio ni u jednoj drugoj ponudi) sa srpskom sinkronizacijom, kojeg naša djeca jako vole gledati, a nama je to drago jer su crtići lišeni za današnje vrijeme uobičajenog nasilja i histerije, edukativni su i didaktični. Svih ostalih 800 programa uopće ne gledamo. Nemamo vremena (ni interesa) ni za onih terestričkih 12-13 koliko ih je trenutno na raspolaganju (4 HRTa, 2 RTLa, 2 Nove, CMC, SportskaTV, 3 lokalna). Ja, kad što i gledam, uglavnom je to HTV3.

Tako da - živo mi se fućka za sve Discoveryje, NationalGeographice, HistoryChannele, itd. A o nekakvim HBO i sličnim s*anjima da i ne pričam. Bitan mi je samo taj jedan - Minimax (i da nije na rumunjskom), a njega nisam vidio ni u jednoj drugoj ponudi.

Elem, sad kad sam pojasnio - može li se to iskombinirati u nekom HTPC? Čisto zato da se riješim jedne kutije i 2-3 kabela...
19.05.2013 | 18:28
ovo:
www.svijet-medija.hr/p/TV-tuner-TechniSa...sa-daljinskim/23464/
+ ovo
www.svijet-medija.hr/p/CI-Slot-HD2/23465/
+ ovo
www.dvbviewer.com/en/index.php

= ne vidim razlog zašto nebi radilo.
Nadam se da to netko može iz prve ruke potvrditi.

S obzirom da meni ne treba CI slot, ja imam samo karticu i software.
Inaće, još jedna od prednosti je snimanje programa, ograničeno samo veličinom hd-a, dakle gotovo pa neograničeno...
19.05.2013 | 19:15
Digi kartice rade u drugim risiverima koji imaju Slot(ali moraju da budu bazirani na Enigma 2 sistemu)AzBox..DreamBox...GigaBlue..VUplus....
Pc kartice sa slotom,verovatno rade,ali nisam imao prilike da probam....
  • Sank
  • Moderator
  • 219
19.05.2013 | 22:05
Bi li ovo radilo kod nas:

www.elgato.com/en/eyetv/eyetv-sat
19.05.2013 | 22:14
radilo bi,normalno....e sad trebalo bi da se vidi za kartice....verovatno one koje legalno kupis,sve bi trebalo da rade...a za Piratsko gledanje,nisam mnogo pratio jer nemam tu igracku,ali sam nalazio po forumima da postoje i emulatori za Mac..
naravno Fta SD i HD kanali rade odma:)
ali za ove pare imas Full HD Sat Risiver,koji moze svasta.....
19.05.2013 | 22:34
Sve to meni zvuči kao previše kemijanja... Beš...
19.05.2013 | 23:45
pa kad si zadao zaheban zadatak..oces HTPC samo zbog Minimax-a:)...
mozda ima nesto u Bingovom ducanu..moram da pitam Sir Olivera...
20.05.2013 | 02:23
Zdravac kaže:
ali ne kužim koji gušt je puštati npr. film !? Zar nije logičnije rješenje HDMI ulaz na tv-u nego Airplay?


konkretno mini mi nije u dnevnom boravku i ovao mi je puno lakse nego provlacenje 15m hdmi kabela. a i cijenom mislim da smo tu negdje!
20.05.2013 | 11:58
I zato sto slika s hdmijem preko kompova je uvijek razocarajuca, boje su katastrofa ma koliko god namjestao. Apple tv je bolji zbog homesharinga. Pusti airplay, to je samo za mutiku dobro, homesharinh je taj advantage preko hdmia
20.05.2013 | 12:04
Za muziku je AirPortExpress zakon. Da ga se dobiti po 300kn, a i printer na njega ide. Imam ih 2 komada.
Za filmove jedino projektor dolazi u obzir radi dijagonale i doživljaja, a danas ni nisu jako skupi.
Razmišljao o ATV-u, ali nema komponentni izlaz, pa sam s WDTV Live uzeo, a i glumi mi mrežni disk za silu.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
20.05.2013 | 12:44
stefanjos kaže:
I zato sto slika s hdmijem preko kompova je uvijek razocarajuca, boje su katastrofa ma koliko god namjestao. Apple tv je bolji zbog homesharinga. Pusti airplay, to je samo za mutiku dobro, homesharinh je taj advantage preko hdmia


Ne bih se složio da je AirPlay dobar samo za muziku, odlično radi i za SD/HD video barem s AppleTV 3G spojen žicom na mrežu. Samo za muziku dovoljan je AirPort Express. Imam stariji iMac mid 2010 pa mi ML ne daje AirPlay opciju. Nadomjestio sam taj nedostatak AirParrotom i jedino me za sada zna zezati prijenos zvuka preko te Papige, dok je slika milina. Neki problem je sa audio driverom koji mi se kolje s nekim od drugih dodataka.
20.05.2013 | 13:01
Za muziku sam mislio preko iapda i iphonea, ali airplay mi steka, dok homesharing radi bolje, i slika je puno cisca, valjda zbog veze ili nesto, al apple tv je na wifi. I s razlogomsto zelim manje kabela po kuci, a to je ijedan od razloga zasto ne razvlacim hdmi haha
  • num
  • Korisnik
  • 3
20.05.2013 | 13:07
Kvaliteta signala na HDMI-ju je uvijek identična: kakva je na ulazu (komp, Apple TV ili nešto treće) takva je i na izlazu (TV, monitor).
Ako su ti boje loše onda je to stvar softvera na ulazu (video dekodera koji daje sliku na HDMI ulaz) ili TV na izlazu to loše prikazuje na zaslon.
04.06.2013 | 21:45
Kolega danas na posao donio Raspberry pa smo malo testirali.
1080 video je vrtio odlično i to bez bez hardverske akceleracije (kaže da treba unesti neke kodove, valjda instalirati nešto da bi to radilo)
Bio sam uvjeren da cpu to neće izdržati, ali je bez problema.

Za nekog ko ima malo vremena to sve posložiti, Pi je dobar izbor.

Meni recimo po defaultu XBMC ružan, pa bi vjerojatno trebalo potražitii neku temu, pa neke dodatke instalirati, pa složiti daljinski.
Prije tog svega treba valjda pogoditi i pravu verziju XBMC-a, prva mu je konstantno trošila 90% cpu-a bez da je išta vrtio, a kad je stavio drugu verziju cpu je pao na 5%.

Uglavnom zgodna stvar. Kome se neda zezati s time vjerojatno je bolji izbor neki par sto kuna skuplji player.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 17 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO